II miejsce Zofii Przybysz – uczennicy klasy III A gimnazjum
w IV Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym „Pomorze – ziemia sercu najbliższa”
pod hasłem „Nagrody, medale, odznaczenia oraz ich laureaci w regionie”
Z ogromną radością dzielimy się sukcesem uczennicy klasy III A - Zofii Przybysz, która zdobyła II miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym "Pomorze - ziemia sercu najbliższa". W tym roku tematem wystąpienia miały być nagrody, medale i odznaczenia przyznawane na terenie Pomorza oraz ich laureaci.Zosia, pod opieką swojej nauczycielki języka polskiego – Anny Marii Krasuckiej - przygotowała przemówienie pt. "Katarzyna Figura - kumoszka z nagrodą Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki". Można było dowiedzieć się z niego, co wspólnego ma aktorka z Pomorzem, Teatrem Wybrzeże, a przede wszystkim z Teatrem Szekspirowskim, na deskach którego pojawiła się w spektaklu wyreżyserowanym przez Pawła Aignera, na podstawie komedii W. Szekspira pt. „Wesołe kumoszki z Windsoru”.Nie wystarczyło jedynie przygotowanie tekstu. Przemówienie trzeba było wygłosić przed zgromadzoną publicznością. Przy ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę nie tylko zgodność prezentowanych treści z tematyką konkursu, ale także sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka, dostosowanie tekstu do osobowości i wieku występującego, odpowiednie wykorzystanie limitu czasu oraz kontakt ze słuchaczami. Jak widać, trzeba było podczas przygotowań wziąć pod uwagę wiele elementów, co wcale nie jest proste.Udało się! Zosia była rewelacyjna i swoim wystąpieniem wywalczyła wśród wielu rywali drugie miejsce. BRAWO ZOSIU!!! - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ZWIEDZANIE TEATRU WYBRZEŻE OD KULIS!
- Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze?
- Kim jest inspicjent?
- Gdzie ukryty jest sufler?
- Co skrywa teatralna piwnica?
- Jak działa mechanizm obrotowy sceny?
- Jaką moc posiada reflektor używany w teatrze?......... - na te i wiele innych pytań szukali dziś odpowiedzi uczniowie klasy 3d, zwiedzając kulisy Teatru Wybrzeże w Gdańsku, po których oprowadzał przesympatyczny pracownik teatru - pan Michał.
Trasa zwiedzania uwzględniała m.in. widownię, scenę oraz pracownie teatralne, n.p. charakteryzatornię -gdzie dowiedzieliśmy się, co to jest sztuczna krew oraz poznaliśmy tajniki makijażu scenicznego. Byliśmy także w garderobie -w ostatnim pomieszceniu, w którym aktor przebywa przed wejściem na scenę.
Ta nietypowa wizyta pozwoliła nam zajrzeć w najskrytsze zakamarki teatru, a jednocześnie przybliżyła nam - jak się okazało - trudną lecz jednocześnie interesującą pracę aktora, jak też innych specjalistów z branży teatralnej.
Uczniowie klasy 3d z Wych. Iwona Birunt
Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Również w naszej szkolne nie zabrakło miłego akcentu, w postaci poczty walentynkowej. Wszyscy uczniowie klas 0-III SP mogli obdarować sympatyczną kartką swoje koleżanki i kolegów. Już od pierwszych godzin akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. 14 lutego uczniowie wrzucili ostatnie kartki i walentynkowi listonosze z klasy IId dostarczyli pocztę do adresatów.
Organizator Dorota Jusiewicz-Sieczko
Dnia 14 lutego 2017 r. uczniowie klasy IIe udali się do biblioteki na zajęcia związane z omawianą lekturą ,,Dzieci z Bullerbyn". Dzieci zostały podzielone na ,,zagrody" i sumiennie pracowały w grupach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury. Trzeba było na tablicy rozmieścić wszystkie postaci występujące w książce, przypisując im odpowiednie miejsce. Następnie uczniowie na podstawie charakterystyki danego bohatera musieli wskazać właściwe imię. Udział uczniów we wspólnej zabawie przejścia po płocie –ulubionej zabawie bohaterów lektury, dostarczył dzieciom wielu zabawnych sytuacji i uśmiechów na twarzy. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w konkurencji polegającej na jak najdłuższym utrzymaniu cukierka w buzi nie zjadając go. Zwyciężyła Maja Małczak. Uczniowie wykazali się znajomością lektury , w podziękowaniu za fajne zajęcia wręczyli pani Asi uroczą Walentynkę od klasy.
Wychowawca Marzena Piaścik
Pani dyrektor Urszula Niklas zainspirowała dwie nauczycielki Bożenę Krzyżanowską i Katarzynę Kolos do realizacji zajęć kreatywnych w klasie 0 a. Wstępem do ich rozpoczęcia było spotkanie w Bibliotece Miejskiej pt. Historia zabawek.
W dniu 22.03.2017 miały miejsce pierwsze - pilotażowe zajęcia. Dzieci zostały zaproszone do niecodziennej zabawy. Całość była zaplanowaną i odpowiednio przygotowaną niespodzianką. Nauczycielki postanowiły pozbierać rolki papieru, kartony, piłeczki do ping-pionga, sznurki, bibuły, łyżeczki jednorazowe. Z tych materiałów dzieci wyczarowywały roboty, lalki, budowle, różne ciekawe konstrukcje, instrumenty. Pomysłów nie było końca. Zajęcia były tak absorbujące, że dzieci nie chciały zakończyć zabawy. Bardzo podobała im się formuła kreatywnej i swobodnej twórczości.
Ze względu na tak duży zapał ze strony dzieci i zaangażowanie obiecujemy, że będziemy kontynuować zajęcia. Kolejne już w marcu.
Pozdrawiam
K.Kolos
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka grupa Puchatki.
Dnia 2 lutego 2017r., do naszej szkoły zawitał bardzo elegancki
i majętny człowiek – pan Fileas Fogg. Doskonale znamy go
z książki „ W 80 dni dookoła świata” autorstwa Juliusza Verne’a. Ten tajemniczy podróżnik poświęcił swój wolny czas, by opowiedzieć uczniom klasy Va o swojej niezwykłej wyprawie. Uczniowie zaś wcielili się w rolę dziennikarzy i aktywnie uczestniczyli w konferencji prasowej z p. Foggiem. Pytań było mnóstwo, p. Fogg chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów, jednak cały czas zachowywał się bardzo poważnie, a na jego twarzy widać było spokój. Nie wiadomo, co robił w tym czasie Passepartout. Być może…..zachwycał się pięknem naszego miasta!
Jak widać, omawianie lektury nie musi być nudne, gdyż my jako czytelnicy możemy stać się jej cząstką…
Organizator: E. Drohomirecka
We wtorek 31 stycznia odbył się Bal Karnawałowy dla klas 0-III.
Tańcom, pląsom, zabawom i konkursom towarzyszyła muzyka i dobry humor. A na parkiecie spotkać można było postacie bajkowe, wielu sławnych piłkarzy, różne zwierzęta, stróżów prawa i żołnierzy, indian, kowbojów i lekarzy oraz wiele wiele innych postaci. Zabawę w tym roku prowadziło Centrum Tańca GABI.
koordynator balu Alicja Nowak
W imieniu podopiecznych Gdańskiego Hospicjum im. Ks. E. Dudkiewicza oraz ich rodzin, serdecznie dziękuje za udział w akcji charytatywnej Mikołaje Łączcie się. Dzięki Państwa zaangażowaniu w akcję zgromadziliśmy ogromne ilości darów, które w dniu 20 grudnia przekazaliśmy przedstawicielowi Hospicjum podczas spotkania połączonego z Jasełkami. Do paczek i darów przekazanych przez poszczególne klasy, dołączyliśmy fundusze zebrane 14 grudnia podczas Wieczornicy na kiermaszu charytatywnym. Ze sprzedaży przygotowanych przez nauczycieli, rodziców oraz dzieci naszej szkoły pięknych ozdób zebraliśmy ponad 1700zł. Jeszcze raz serdecznie dziękuję, za okazane serce oraz za zaangażowanie w zbieranie darów dla podopiecznych Fundacji Hospicyjnej.
Koordynator akcji Agnieszka Owczarzak
14 grudnia 2017r. odbył się wieczór poezji dziecięcej „WIECZORNICA”. Brali w nim udział uczniowie klas II i III naszej szkoły którzy zaprezentowali wiersze napisane własnoręcznie. Recytacja wierszy oprawiona była pięknymi utworami o tematyce świątecznej. Zgromadzeni goście mogli podziwiać talenty wokalne i piękną grę na instrumentach występujących młodych artystów. W cudownej scenografii tematyka wierszy , śpiewane pastorałki i kolędy wprowadziły wszystkich zgromadzonych w nastrój świąteczny. Przy okazji zorganizowanej Wieczornicy odbył się Kiermasz Świąteczny z którego dochód wsparł podopiecznych hospicjum ks. Dutkiewicza w Gdańsku.Całość imprezy przygotowały klasy IIb i IIe z wychowawczyniami Jolantą Janiuk i Marzeną Piaścik
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gala XVI Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Obrzędowych (źródło: powiat-gdanski.pl).
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami.
Dnia 20 grudnia klasa IIIc wraz z wychowawcą Lidią Bujak-Kaczor i panią katechetką Bernadetą Bażak zaprosiła uczniów klas 0-III na Jasełka. Uczniowie klasy IIIc przedstawili niezwykłą historię pt "Jak wołek i osiołek stali u żłóbka małego Jezuska." Przedstawienie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie i nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy uczniowie w czasie Jasełek kolędowali śpiewając wspólnie kolędy z zaproszonymi gośćmi i na chwałę Nowonarodzonemu. Na zakończenie Jasełek mali aktorzy złożyli wszystkim życzenia świąteczne, życząc świątecznego ciepła i radości,dziękując też za otwartość serc na potrzeby słabszych, chorych,samotnych.
Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy IIIc, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie strojów dla małych aktorów i mocno ich wspierali swoją obecnością.
Przed Jasełkami zaprosiliśmy wszystkie klasy na niezwykłe wydarzenie,które miało miejsce po raz pierwszy w naszej szkole. Wszystkie klasy mogły przedstawić swoje Klasowe Szopki. Dzięki wsparciu Rady Rodziców mogliśmy każdej klasie zrobić pamiątkowe zdjęcie,które otrzymał też każdy mały uczestnik żywej szopki przepięknie przebrany za wybraną postać z Betlejemskiej Szopki.
Bardzo dziękujemy też naszemu fotografowi pani Alicji Nowak.
To był przepiękny,niezapomniany dzień.
wychowawca klasy IIIc Lidia Bujak - Kaczor
W dniach 10 i 11 stycznia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Brało w nim udział dwudziestu sześciu uczniów z klas I-III oraz dwudziestu jeden uczniów z klas 4-6.
Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Więckowska, p. Anna Brągoszewska – Rick, p. Monika Mróz-Madejska oraz p. Katarzyna Kolos i p. Danuta Kowalska oceniała płynność i tempo czytania, poprawność wymowy, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz indywidualną interpretację czytanego tekstu. Po burzliwych obradach i przeliczeniu punków komisja wyłoniła MISTRZÓW PIĘKNEGO CZYTANIA, przyznała nagrody oraz wyróżnienia.
Oto wyniki:
Kl. I
I miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobył Kacper Sitowski
II miejsce: Laura Kitowska
III miejsce: Filip Sierżanowski
III miejsce: Adam Dębski
Kl. II
I miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobyła Aleksandra Zwerchowska
II miejsce: Maja Witek
III miejsce: Martyna Osińska
Wyróżnienia: Agata Głowacka, Michalina Mechlik
Kl. III
I miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobyła Joanna Kadelska
II miejsce: Marta Malinowska
III miejsce: Igor Wójtowicz
Wyróżnienia: Oskar Skrzeczkowski, Julia Ślifarska
Kl. IV
I miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobył Cyprian Lepiejko
II miejsce: Kamila Wojciechowska
III miejsce: Jacek Jaworowski
Kl. V
I miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobyła Wiktoria Jażdżewska
II miejsce: Paulina Łuczak
III miejsce: Magdalena Wójcik
Wyróżnienia: Emilia Jurczyńska
Kl. VI
I miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobyła Julia Lawrenc
II miejsce: Olga Dawidowska
III miejsce: Oliwia Dargacz
Mistrzowie Pięknego Czytania będą reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gd., w dniach:
Klasy I - II: 14 lutego 2017 r., godz. 10.00 (wtorek)
Klasy III – IV: 15 lutego 2017 r., godz. 10.00 (środa)
Klasy V - VI: 16 lutego 2017r., godz. 10.00 (czwartek)
Gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi i umiejętności oraz mam nadzieję, że będą dalej rozwijać swoją pasję czytania.
Elżbieta Zwolińska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowe zabawy Smerfów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świąteczny koncert muzyczny "Dwojeczka".