• Konkurs plastyczny "Baśnie naturalnie"
    30.12.2016

    OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BAŚNIE, NATURALNIE!”

    „Baśnie, naturalnie!” to wyjątkowe przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym założeniem jest zaproszenie młodych ludzi do świata baśni  w celu pobudzenie młodzieńczej kreatywności oraz zachęcenie do czytania. W oparciu o interpretację wybranej baśni, uczniowie mieli za zadanie wykonać kompozycję z materiałów naturalnych (takich jak np. kamyki, patyczki, muszelki itp.).

    Do etapu ogólnopolskiego zostały wysłane prace:

    w kategorii klas I-III: Agaty Hałas (kl. 2c), Aleksandry Eggert (kl. 2 e) oraz Pawła Łady (kl. 2 f)

    w kategorii klas IV-VI: Aleksandry Łuczak (kl. V a)

    w kategorii klas gimnazjalnych: Darii Madejskiej (kl. I b)

    Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Ogólnopolski Konkursie Plastycznym „Baśnie, naturalnie!” i  trzymam kciuki.

    Elżbieta Zwolińska

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny "Baśnie naturalnie".

  • Mikołajki
    30.12.2016

    Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował w szkole spotkanie uczniów i nauczycieli , gdzie wspólnie mogli rozpocząć przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek ( również w języku angielskim) spędzili czas na wspomnieniach i tradycjach świątecznych.

    Dziękujemy chłopakom z radiowęzła na których zawsze można liczyć…

    Opiekunowie SU

    Monika Stanka-Wójcik

    Hanna Maciejewska

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki .

  • Konkurs rejonowy z matematyki
    30.12.2016

    Konkurs rejonowy
    Dnia 5 grudnia 2016 r w naszej szkole odbył się konkurs rejonowy z matematyki dla szkół podstawowych. Wyniki na stronie zostaną zamieszczone 19 grudnia br.
    Monika Stanka-Wójcik
    Hanna Maciejewska

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs rejonowy z matematyki.

  • Przedstawienie Mikołąjkowe
    28.12.2016

    Przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana.”

    6 grudnia dzieci oczekują nadejścia Mikołaja i oczywiście na prezenty! Aby ta chwila była jeszcze bardziej magiczna, tego dnia młodzi aktorzy z klasy IId pod kierunkiem wych. Doroty Jusiewicz-Sieczko, przygotowali dla uczniów O-III SP przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana”.

    Główną bohaterką była Marta, dziewczynka, która myślała wyłącznie o swoich potrzebach, zapominając o właściwym zachowaniu i szacunku do bliskich. Po zniknięciu mamy próbowała  ją  odnaleźć. Wędrując po świecie, spotykała różne postaci: baletnicę, anioła, krasnoludki, Bellę, Kopciuszka, pirata, Indianina, dobrą wróżkę, czarownicę. Po wyczerpującej wędrówce  zrozumiała, że inni mają o wiele ważniejsze problemy i potrzeby, a jej samolubne zachowanie było bardzo  niewłaściwe. W liście do Mikołaja, dziewczynka przeprosiła za swoje zachowanie i poprosiła o dary dla tych, których napotkała na swojej drodze. Po takiej przemianie życzenia Marty się spełniły i cała historia skończyła się dla wszystkich bohaterów szczęśliwie.          

     Po przedstawieniu młodzi aktorzy z IId zaśpiewali piosenki „Kto wie” oraz „Święty Mikołaju”, a mikołajkowy pomocnik wraz z elfami obdarował uczniów klas O-III upominkami.

    Uśmiechy na twarzach i widoczne zainteresowanie świadczyły, że nasi widzowie z radością przyjęli to, co dla nich przygotowaliśmy.

                              Wych. Dorota Jusiewicz-Sieczko    

  • Święto pluszowego misia
    28.12.2016

    ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     

    25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej gościliśmy najmłodszych uczniów naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych. Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia. W naszej bibliotece tę historię pokazaliśmy dzieciom za pomocą krótkiego przedstawienia w teatrzyku cieni. Następnie maluchy bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie” oraz świetnie się spisały tworząc „lodową figurkę z misiem”. Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie i obejrzenie inscenizacji wiersza pt. „Koło pieca siedzi miś”. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabawy z wyjadaniem miodu z talerzyka, tylko za pomocą języka, bez pomocy rąk oraz z rzucaniem woreczkami do buzi niedźwiadka, a także z chodzeniem po linie z misiami na rękach. Dużo radości sprawiła maluchom zabawa sprawdzająca ich umiejętności manualne w dorysowywaniu misiowi brakujących mu elementów takich jak np. oko, ucho, nos itp. oraz z rysowanym wierszykiem pt. „Miś”. Dużo entuzjazmu wśród dzieci wywołały zabawy z chustą animacyjną. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie także odgadując „misiowe zagadki”. Na zakończenie dzieci wspólnie bawiły się przy piosence pt. „ Gdy szczęśliwy jesteś to z Kubusiem skacz!” oraz posiliły się babeczkami upieczonymi przez uczennice klasy I A (Zosię Jaworowską, Martynę Jodłowską, Katię Malitowską i Dominikę Dargacz), które poprowadziły całą imprezę w bibliotece szkolnej. 

  • Dni Tumbo
    28.12.2016

    POMARAŃCZOWY LISTOPAD ZE SŁONIEM TUMBO

    Na znak solidarności z dziećmi w żałobie, społeczność szkolna zaangażowała się w obchody Dni Tumbo, które trwały niemal dwa tygodnie.

    • 11 listopada akcję rozpoczęła kwesta wolontariuszy gimnazjalistów.
    • Dzieci z klas O-III  przez kilka dni współtworzyły pomarańczowy tort – skarbonkę dla Słonika Tumbo (maskotki Funduszu Dzieci Osieroconych).
    • 15 listopada uczniowie klas 2d, 2e oraz 3c SP uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez p. Annę Włodkowską i p.Anitę Mrug-Bazylczuk z Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza.
    • 21 listopada obchodziliśmy  Dzień Tumbo. Tego dnia wychowawcy I-III SP przeprowadzili w klasach zajęcia, mówiące o procesie żałoby i pokazujące, jak wspierać rówieśników, którzy stracili bliskich. 
    • Uczniowie podczas lekcji oraz w świetlicy wykonywali słoniki, wykorzystane przez uczniów klas 4-6 SP podczas  Zabawy Andrzejkowej (słonikowa loteria).
    • Na szkolnym korytarzu stanął pomarańczowy tort – skarbonka, pod hasłem  „ Słonia Tumbo wspieramy, tort groszami wypełniamy” uczniowie z olbrzymim entuzjazmem uzupełniali skarbonkę.
    • 25 listopada uczniowie klas I-III SP uczestniczyli w Pomarańczowej Zabawie Andrzejkowej.  To był dzień pełen pozytywnych wrażeń, przepełniony śmiechem i dobrą zabawą.
    • Podczas Andrzejkowej Zabawy klas IV-VI również nie zabrakło pomarańczowego koloru. Uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kiermasz ciast              i soków na rzecz dzieci osieroconych.               

    W imieniu swoim oraz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych, serdecznie dziękuję za zaangażowanie uczniom, rodzicom, wychowawcom klas O-III , Opiekunom Samorządu Uczniowskiego  I-III, p. Alicji Nowak oraz klas IV-VI, p. Monice Rycaj i p. Oli Czernij- Sapieji.

     

                   Koordynator projektu

                    Dorota Jusiewicz-Sieczko

  • Dzień życzliwości
    28.12.2016

    Światowy Dzień Życzliwości

             21 listopada obchodziliśmy w naszej szkolnej bibliotece Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973r. dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, a nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
             Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

    Z okazji święta uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki wspólnie z nauczycielami bibliotekarzami przygotowały okolicznościowe atrakcje. Rankiem całą społeczność szkolną powitały sentencje sławnych osób na temat życzliwości, które zostały umieszczone na drzwiach sal i gabinetów. Nasi życzliwi czytelnicy mogli umieścić swój autograf na specjalnym plakacie, a następnie otrzymać symboliczne odznaczenie w postaci uśmiechniętej buźki. Każdy, kto tego dnia odwiedził bibliotekę był obdarowany słodkościami, które jak wiadomo zawsze poprawiają nam nastrój.
             A więc bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom, wraca do nas z nawiązką!
     

     

  • zajęcia otwarte
    19.12.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii zajęcia otwarte.

  • Bajnutek
    13.12.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bajnutek.

  • Bajnutek
    13.12.2016

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bajnutek.

  • Centrum Hevelianum
    05.12.2016

    Klasa 2c i 2 f odwiedziły Centrum Nauki Hewelianum. Dzieci wzięły udział w zajęciach doświadczalnych w Pracowni Pana Kleksa oraz zwiedzały wystawę interaktywną Energia.
    Na zajęciach dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy i w specjalnym laboratorium wykonywać rożne doświadczenia.

    wychowawcy klas Alicja Nowak i Ewa Siarczyńska

  • Wyrwani z niewoli ;)
    05.12.2016

    17 listopada 2016 roku gościliśmy w naszej szkole zespół Wyrwani z niewoli. Przygotowany przez nich program artystyczno-profilaktyczny, przypomniał uczniom gimnazjum zagrożenia związane z uzależnianiami i ich konsekwencje. Artyści kiedyś sami walczyli z podobnymi problemami, dlatego w bardzo wiarygodny sposób dzielili się swoim doświadczeniem. Mówili o wartość życia, przyjaźni i wspólnoty. Ponadto mogliśmy razem z nimi zaśpiewać i posłuchać hip-hopu. Wydaje się, że to bardzo dobra metoda, która trafia do świadomości młodzieży. Na końcu zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że grupa Wyrwani z niewoli odwiedzi jeszcze kiedyś nasze gimnazjum.

  • Wojewódzki konkurs matematyczny

    08.12.2016

    Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego
    Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
    w Szkole Podstawowej w roku szkolnym 2016/2017

     

    lista_konkurs_matemat_2016l.pdf


    Etap rejonowy konkursu odbędzie się 5 grudnia 2016r. o godz. 14.00.
    w Zespole szkół nr 2, ul. Tysiąclecia 5 Pruszcz Gdański
    Przewodnicząca Rejonowej Komisji Konkursowej Hanna Maciejewska

     

  • Witalisie z IId w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!”.
    22.11.2016

    W roku szkolnym 2016/2017 klasa II D przystąpiła do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w ramach programu „Aktywnie po zdrowie”.

    Witalisie z II D przez kilka tygodni z zaangażowaniem podejmowali się zadań konkursowych

    Zdrowo jem, więcej wiem!”

    Program podzielony jest na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. Realizacja zadań z każdej w/w części konkursu wymaga opracowania i przesłania do organizatora dokumentacji w postaci od 5 do 9 raportów oraz dokładnych zdjęć.

     

    14 listopada zrealizowaliśmy pierwszą cześć etapu jesiennego, pomysłów nam nie brakowało:

    • Witalisie” z IId opracowały wstępną siatkę pojęć, która ukazała wiedzę na etapie wyjściowym.

    • Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem „Jedz kolorowo” (dzień pomarańczowy, dzień fioletowo- czerwony, zielono – żółty). Uczniowie ubierali się we wskazanej barwie i poznawali znaczenie kolorów warzyw i owoców.

    • Przygotowaliśmy plakat „Zdrowo jem, więcej wiem”.

    • Witalisie zapoznały się z ciekawymi prezentacjami multimedialnymi, dzięki którym wnikliwe zgłębiały temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz ich wpływu na zdrowie.

    • Wspólne przygotowanie i degustacja zdrowych soków owocowo – warzywnych.

    • Wykonanie i degustacja „odżywczych chipsów” z bananów, marchewek, jabłek.

    • Zadanie konkursowe „Klasowe pisemko”. Dociekanie, szukanie materiałów, przygotowywanie szaty graficznej, haseł, rebusów, krzyżówek, przepisów kulinarnych.

    • Przygotowanie przedstawienia „Na straganie”: przydzielenie ról, nauka kwestii, piosenek, wspólne codzienne próby, współtworzenie dekoracji.

    • Zaangażowanie rodziców w przygotowanie owocowo – warzywnych strojów.

    • Zaprezentowanie uczniom warzywnych plansz przygotowanych przez wychowawcę, pt. „warzywo miesiąca” i jego właściwości odżywczych.

    • Raz w tygodniu degustacje „warzywnych słodkości” przygotowanych przez wychowawcę- domowe ciasto dyniowe, ciasteczka owsiano – marchewkowe.

    • Zadanie konkursowe „ Strefa aktywności”. Witalisie przygotowały propozycje gier i zabaw na dworze.

    • Przygotowanie „Kącika witalisiowych przekąsek”: m.in. świeże owoce, pestki dyni,

    • Utrwalenie wiedzy za pomocą prezentacji, kart pracy, rysunków.

    • Rozstrzygniecie klasowych konkursów: „Strefa aktywności” oraz „Klasowe pisemko”, wyłonienie laureatów.

    • Powielenie i rozdawanie wśród najmłodszych uczniów zwycięskiego pisemka.

    • Wizyta w sklepie warzywnym przez wyznaczoną grupę Witalisiów.

    • Przygotowanie witaminowej niespodzianki dla pozostałej części klasy - zabawa „Zgadnij jaki to owoc/ warzywo?”.

    • Pogłębienie wiedzy z zakresu zmysłów i smaków.

    • Przygotowanie i degustacja pożywnych sałatek owocowych.

    • Współtworzenie przez uczniów Encyklopedii Witalisów- dociekanie, szukanie materiałów, przygotowywanie szaty graficznej i opisu. Prezentacja prac.

    • Wykonanie prac w programie Paint „Kosz pełen witamin”.

     

    Witalisie zachęcają wszystkich rodziców ZS2 do odwiedzania portalu „Aktywnie po zdrowie”.

     

    Trzymajcie kciuki! To dopiero początek witalisiowo owocowo – warzywnej przygody

    Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej części jesiennego etapu.

     

    Wychowawca Dorota Jusiewicz - Sieczko

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim
    ul.Tysiąclecia 5
    83-000 Pruszcz Gdański

    e-mail:
    zs2@pruszcz-gda.pl

    e-mail dla rodziców
    dyrektor-zs2@pruszcz-gdanski.pl
  • (58) 682 35 14

    Numery wewnętrzne
    32 - Księgowość
    33 - Dyrektor Szkoły
    34 - Biblioteka
    35 - Pedagog SP
    36 - Pokój Nauczycielski
    37 - Wicedyrektor
    38 - Świetlica
    39 - Logopeda
    40 - Pielęgniarka
    41 - Pedagog Gimnazjum
    42 - Kierownik Administracyjny

Galeria zdjęć