11 marca 2017r. nasza drużyna 31 PDH „Via Ambra”plus wybrała się do Gdańska na Przegląd Kulturalny Hufca, który odbył się w Sali kinowej Domu Harcerza. Zaprezentowaliśmy piosenkę harcerską „Bieszczadzki trakt” oraz „Szantę na przetrwanie”. Z racji tego, iż Hufiec obchodził swoje 70 urodziny, wręczyliśmy wspaniały tort wykonany z andrutów oraz 70 lizaków. Sama słodycz.
Nie mogło nas tam zabraknąć!
Harcerze 31 PDH „Via Ambra”plus w dniu 16 marca 2017r. zostali zaproszeni na spotkanie autorskie byłego posła RP pana Jana Kulasa, który promował swoją najnowszą książkę „Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Bardzo ciekawa była oprawa wieczoru przygotowana przez Seniorski Krąg Instruktorski. Były wystawy, prezentacje multimedialne, piosenki harcerskie a nawet ognisko.
Pan Kulas przedstawił nam 10 wybitnych harcerskich biografii pomorskich. Okazało się, że pewne idee i wartości zachowują ponadczasowe znaczenie. Są wciąż ważne i potrzebne. Należą do nich: służba Bogu, Ojczyźnie i bliźnim; prawdomówność; uczciwość; pracowitość; sprawiedliwość; samodzielność; odwaga; siła woli; oszczędność; dotrzymywanie słowa; uprzejmość; karność(zdyscyplinowanie); wierność; współpraca w zespole; poszanowanie środowiska naturalnego; wytrwałość w dążeniu do celu; gotowość niesienia pomocy słabszym; obowiązek przede wszystkim.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Harcerskie spotkanie z autorem.
Dnia 7.03. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika klas I szkoły podstawowej. Z tej okazji uczennice klasy 6A ( Olga Dawidowska, Marika Łodzińska, Hania Rutkowska, Natalia Pilanc, Martyna i Paulina Siekluckie) wspólnie
z p. Moniką Madejską przygotowały przedstawienie kukiełkowe. Pierwszaki z uwagą oglądały historię znudzonej królewny, która dzięki pomocy starej wiedźmy odkryła, że jej pasją jest czytanie książek. Uczniowie wspólnie z bohaterami przedstawienia rozwiązywali zagadki związane z postaciami z bajek. Na zakończenie dzieci złożyły uroczystą przysięgę czytelnika oraz zostały obdarowane słodkościami i zakładkami do książek. Panie wychowawczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy dla swoich klas.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika.
Wiosna, ach to Ty... czyli wiosenne spotkanie w bibliotece szkolnej w ramach programu „PoczytajMy”
Po długiej i mroźnej zimie, wszyscy z wielką radością cieszymy się ze słońca, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. W środę 29 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze najmłodszych uczniów naszej szkoły z gimnazjalistkami: Dominiką Dargacz, Martyną Jodłowską, Zosią Jaworowską i Katią Malitowską. Podczas marcowego spotkania dominowały tematy związane z wiosną. Uczennice gimnazjum przeczytały swoim młodszym kolegom, opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Wiosna”. Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Maluchy bardzo chętnie bawiły się także śpiewając i tańcząc do piosenek o wiośnie. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa w naśladowanie lotu skowronka. Cieszyło też skakanie jak żabka oraz chodzenie jak bocian. Ponieważ pani Wiosna to osóbka, która bardzo lubi się stroić, dlatego też dzieci z dużym entuzjazmem przystąpiły do ozdabiania jej sukni motylkami, żabkami, biedronkami i kolorowymi kwiatami. Pamiętając z wcześniejszych spotkań z przedszkolakami, że dzieci uwielbiają zabawy z chustą animacyjną postanowiłyśmy i tym razem ją wykorzystać. Maluchy były szczęśliwe, a uśmiech na ich twarzach pozostał jeszcze długo.
Na zakończenie nie zabrakło także wiosennych zagadek, mówiących o ptakach i zwierzętach, które dzieci chętnie i bezbłędnie odgadywały. Przedszkolaki sprawdziły się także znakomicie w ostatniej konkurencji, a mianowicie w pokazywaniu i odgadywaniu wiosennych kalamburów. W nagrodę wszyscy otrzymali słodką niespodziankę.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosna www.
Powiatowy Konkurs Czytelniczy
W tym roku szkolnym nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z książką na Ty”. Tegoroczna VII edycja konkursu składa się z trzech etapów: Konkursu Pięknego Czytania, Testu sprawdzającego znajomość poznanych lektur oraz konkursu pt. „Najlepiej czytająca szkoła”.
W szkolnym Konkursie Pięknego Czytania I miejsca na poziomie klas zajęli:
w klasach I SP– Kacper Sitowski kl. 1A
w klasach II SP – Aleksandra Zwerchowska kl. 2B
w klasach III SP – Joanna Kadelska kl. 3C
w klasach IV SP – Cyprian Lepiejko kl. 4A
w klasach V SP – Wiktoria Jażdżewska kl. 5B
w klasach VI SP – Julia Lawrenc kl. 6C
Na Konkursie Powiatowym
Zmagania z etapu „Test ze znajomości lektur” rozpoczęły się od eliminacji szkolnych . Zwycięzcami zostali:
w klasach 2 SP - Martyna Osińska kl. 2E
w klasach 3 SP - Julia Żywicka kl. 3C
w klasach 4 SP – Oliwia Schulte –Noelle kl. 4B
w klasach 5 SP - Wiktoria Brzyszcz kl. 5C
w klasach 6 SP – Paweł Richert kl. 6B
Na Konkursie Powiatowym sukces odniosła Martynka Osińska i Wiktoria Brzyszcz . Obie uczennice zajęły II miejsca.
Pozostał nam jeszcze jeden etap konkursu, polegający na podliczeniu wyników czytelnictwa od 2.09.2016 do 30.05.2017 wg średniej wypożyczeń przypadających na jednego ucznia w klasach I-VI. Zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzin w naszej bibliotece! Może mamy szansę na zwycięstwo także w tej konkurencji? Wszystko zależy od Was!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowy konkurs czytelniczy.
Zapraszamy do nowej biblioteki!
Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, nasza szkolna biblioteka zmieniła wystrój. Po generalnym remoncie wygląda nowocześnie i przytulnie. Są kąciki dla uczniów, którzy chcą spędzić miłe chwile sam na sam z książką. Powiększyliśmy również nasz księgozbiór o 661 nowych egzemplarzy. Większość z tych książek wybraliście sami.
Zachęcamy do odwiedzin i wypożyczania ciekawych nowości!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zaproszenie do biblioteki.
Czwartek 6 kwietnia 2017 roku był dniem otwartym naszej Dwójki. To dzień, w którym naszą szkołę odwiedzają przede wszystkim nasi przyszli uczniowie wraz z rodzicami. Mają oni możliwość do zwiedzenia szkoły i zapoznania się z jej ofertą.
W tym roku przewodnim elementem był pokaz talentów uczniów naszej szkoły, którzy rozwijają je w szkolnych kółkach zainteresowań lub na dodatkowych zajęciach pozaszkolnych.
Na naszej scenie zaprezentowali się: recytatorzy, wokaliści, zespół wokalny, tancerze, gimnastycy, i muzycy.
Jak co roku w klasach nauczyciele przygotowali dla dzieci ciekawe zabawy i gry: matematyczne, językowe, plastyczne, sportowe oraz pokaz ratownictwa medycznego i eksperymentów.
A. Nowak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień otwarty.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukces Smerfów (źródło zdjęć: https://przedszkole3pg.edupage.org/ ).
DZIEŃ KOTA w bibliotece szkolnej w ramach programu „PoczytajMy”.
W ramach realizacji programu „PoczytajMy” dnia 23 lutego 2017 r. uczennice klasy I a gimnazjum: Dominika Dargacz, Martyna Jodłowska i Zosia Jaworowska pod opieką pani Elżbiety Zwolińskiej, ponownie zaprosiły na spotkanie do biblioteki dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Kota. Gimnazjalistki z okazji przypadającego w lutym Święta Kota, postanowiły przybliżyć dzieciom fragment książki Gösta Knutsson pt.: „Przygody Filonka Bezogonka” oraz zapoznać dzieci z ciekawostkami z życia kotów, a także związanymi z nimi przesądami i przysłowiami.
Dzień Kota w bibliotece rozpoczął się od powitania wszystkich „kotków”. Uczennice z gimnazjum przemieniły się w koty i to samo zaproponowały maluchom. Na twarzach chętnych przedszkolaków ich starsze koleżanki wymalowały piękne czarne (ale i nie tylko) pyszczki. Następnie dzieci z dużym zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchały fragmentu książki opowiadającej o przygodach Filonka Bezogonka. Potem przyszła kolej na zapoznanie dzieci z prezentacją multimedialną na temat różnych kocich ras oraz ciekawostek z życia kotów z całego świata. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również wesołych kocich zabaw i konkursów, takich jak np. zlizywanie mleczka ze spodeczka. Dużo radości sprawiła wszystkim zabawa w kotka i myszkę. Każdy chętny miał okazję wcielić się w rolę myszki lub kotka.
Na zakończenie miłośnicy kotów otrzymali słodkie łakocie. Mam nadzieję, że spotkanie to zostanie na długo w pamięci dzieci, uwrażliwi je na losy kotów, a ci, którzy już je lubią, pokochają je jeszcze bardziej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kota.
Pierwszy Dzień Wiosny
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca klasy IIb i IIe wybrały się na poszukiwanie Wiosny. Uczniowie mieli za zadanie znaleźć jak najwięcej pierwszych oznak wiosny. Po powrocie do szkoły rozwiązywały wiosenny quiz. Następnie w siedmioosobowych grupach z wielkim entuzjazmem uczniowie pracowali nad pracą plastyczną pod tytułem „Pani Wiosna”. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym. Punktem kulminacyjnym było wspólne zorganizowanie wystawy prac i niezwykle barwne i wesołe powitanie wiosny w naszej szkole.
Integrowanie klas we wspólnym przeżywaniu i zabawie rozbudza poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Pogoda i humory dopisywały nam do końca zajęć.
Marzena Piaścik i Jolanta Janiuk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szukamy wiosny.
Od kilku lat tradycją w naszej szkole jest plebiscyt NAJLEPSZY NA STARCIE. Z okazji obchodzenia rocznicy urodzin patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika z każdej klasy zostaje nagrodzonych trzech najlepszych uczniów. Tak było i tym razem.
Po krótkim programie artystycznym o Układzie Słonecznym i odkryciu Kopernika przygotowanym przez dzieci ze świetlicy pod kierunkiem pani Alicji Redlickiej najpierw rozstrzygnięto konkurs na urodzinową kartkę z życzeniami dla Mikołaja Kopernika, a następnie opiekun samorządu uczniowskiego pani Alicja Nowak wraz z panią dyrektor Urszulą Niklas, panią Marzeną Kotecką i wychowawcami klas wręczyły najlepszym uczniom dyplomy oraz koszulki NAJLEPSZY NA STARCIE.
NAJLEPSZY NA STARCIE
klasa 1a
Aleksandra Walewska
Maja Pilipczuk
Martna Iwanowska
klasa1b
Julia Staniak
Aleksander Mikrut
Adam Dębski
klasa 2a
Maja Wrona
Marta Jabłońska
Mariusz Rolski
klasa 2b
Amelia Piersa
Szymon Filipek
Mateusz Wisłocki
klasa 2c
Eryk Potrykus
Ewa Pater
Natalia Czech
klasa 2d
Gabriela Rycaj
Michalina Mechlik
Wiktoria Daroń
klasa 2e
Maja Krajewska
Maja Schabowska
Hubert Samuś
klasa 2f
Adrianna Lipińska
Jacek Jędrzejewski
Mateusz Kleister
klasa 3a
Weronika Kachniarz
Dawid Hincka
Krzysztof Zyszczak
klasa 3b
Aleksandra Rymuza
Michał Wrona
Piotr Kotarski
klasa 3c
Joanna Kadelska
Grzegorz Szwed
Szymon Jędrzejewski
klasa 3d
Zuzanna Gębka
Aleksander Hoffman
Daniel Kostyuchenko
klasa 3e
Agata Podleśna
Bartek Formela
Nikodem Raszkowski
Wszystkim nagrodzonym tego dnia serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Alicja Nowak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Najleprzy na starcie.
W środę 15 marca 2017 roku klasy 2c i 2a odwiedziły Galerię Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. Przez najbliższe dwa miesiące znajduje się tam największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego. Dzieci podziwiały zbudowane z wielu tysięcy klocków znane postacie sporu, zabytki, makiety miast dawnych i dzisiejszych oraz świat bajek. Po obejrzeniu wystawy był czas na zabawę i tworzenie własnych konstrukcji z klocków LEGO w wielkiej sali zabaw.
Wychowawca klasy 2c Alicja Nowak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wystawa klocków Lego.
Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Śpiocha. W tym roku był to poniedziałek 13 marca. Tego dnia chętni uczniowie i nauczyciele mogli przyjść do szkoły w piżamie, kapciach oraz przynieść swoją ulubioną przytulankę czy "jaśka". Dzieci wykazały się pomysłowością dzięki której było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.
A. Nowak
"Dzień z nauką" - eksperymentujemy z EduFun!
W ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły w klasach I-III SP, we wtorek 28 lutego odbyły się w szkole niezwykłe zajęcia eksperymentalne, prowadzone przez Centrum Edukacyjne EduFun, w których wzięło udział ponad 230 uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Zajęcia otworzył Pokaz Specjalny pod hasłem: "Chemia ognia", któremu towarzyszyły prawdziwe fajerwerki i wybuchy. Przekonaliśmy się na wlasne oczy, że ogień - w zależności od podpalonej substancji chemicznej - może mieć barwę czerwoną, niebieską, a nawet zielonkawą. Poznaliśmy także sztuczkę chemiczną, polegającą na produkowaniu dymu, wykorzystywanego na przykład na planie filmowym.
Po Pokazie Specjalnym czekało na uczniów 5 stacji edukacyjnych, ulokowanych w salach lekcyjnych, o następującej tematyce:
1.ODKRYWAMY KOSMOS
2.ZIMNO JESZCZE WIĘKSZE NIŻ NA ANTARKTYDZIE
3.ELEKTROSTATYKA
4.CHEMICZNE MINI SHOW
5.WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE I ZAGADKI LOGICZNE - stanowisko kreatywne.
Poszczególne stanowiska edukacyjne obsługiwali pracownicy EduFun - przebrani za postaci słynnych naukowców z dziedziny fizyki, chemii czy astronomii: A. Einstein, Fahrenheit, M. Curie-Skłodowska czy wreszcie Mikołaj Kopernik. Wraz z nimi odkrywaliśmy właściwości azotu, zasady elektryczności (pole magnetyczne) czy też tajemnice kosmosu ("czarna dziura") - a wszystko to podczas ciekawych eksperymentów i doświadczeń.
Zajęcia wzbudziły duże powodzenie wśród uczniów - to była "żywa" lekcja fizyki, którą z pewnością zapamiętamy na długo!
Organizator: Iwona Birunt
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mały miś- podsumowanie projektu Smerfy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta Pani z Biblioteki- Puchatki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Robimy kanapki grupa Puchatki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tetrzyk " Jas w krainie bajek".
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie Wiosny " Dwójeczka".
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs " Najpiekniejsza Marzanna".