Konkursy i sukcesy

Sukcesy naszych uczniów w konkursach

W piątek 10.06.2016 w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Pruszcz Gdański odbyła się uroczysta sesja podczas której burmistrz Janusz Wróbel wręczył nagrody laureatom konkursów międzyszkolnych.

Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły w następujących konkursach.

Konkurs plastyczny pt.:,,Św. Jan Paweł II inicjator Światowych Dni Młodzieży Patron i przyjaciel młodych” zorganizowany przez KSN  im. Jana Pawła II.

Słoboda Michalina           - kl.Id  I miejsce

Mateusz Perliński             - kl. Id  II miejsce

Igor Wójtowicz                 - kl.IIb  III miejsce

Siedlec Kacper                   - kl.IIIa Gim.  I miejsce

Wyróżnienia: Gradowska Jagoda, Piersa Amelia, Wójtowicz Małgorzata

Konkurs plastyczny im. Jana Matejki ,,Pejzaże krajobrazów Polski, które poleciłbym turystom ze świata” zorganizowany przez SP nr 3.

Brągoszewska Natasza                - kl.IIc     I miejsce

Kwiatkowska Amelia                   - kl.IIb    II miejsce

Plichta Wiktoria                            - kl.IIc    III miejsce

Wyróżnienia: Kadelska Joanna, Łukasiak Martyna, Frąckowiak Julia, Wójtowicz Igor.

Nagrody jeszcze otrzymały:

Jaśkiewicz Wiktoria          - nagroda za wyniki w nauce

Cichoń Martyna                - nagroda za osiągnięcia sportowe.

Bernadeta Bażak

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym, klasy I-III

W  międzyszkolnym konkursie czytelniczo – recytatorskim pt. „Wiersze Jana Brzechwy pełne humoru i fantazji”, zorganizowanym w Katolickich Szkołach Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim,

I miejsce zajęła Paulina Bielińska z klasy 2d (na poziomie klas drugich),

III miejsce zajęła Wiktoria Daroń z klasy 1d (na poziomie klas pierwszych).

Wyróżnienie otrzymała Zofia Grzesiak z klasy 3a (na poziomie klas trzecich).

Serdecznie gratulujemy!

Dorota Jusiewicz-Sieczko

Kliknij w zdjęcie aby przejść do Galerii Zdjęć

SUKCES W MIEJSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "Pruszcz się liczy"

3 czerwca 9 osobowa drużyna naszej szkoły uczestniczała w Finale konkursu miejskiego "Pruszcz się liczy", który został zorganizowany przez SP nr 3. Nasza szkoła w kategorii drużynowej zajęła II miejsce, natomiast uczennice  Małgosia Wójtowicz (kl.Vb) i Hania Rutkowska (Va) zajęły odpowiednio II i III miejsce w kategorii klas V, a Zuzia Żabicka (VIc) zajęła miejsce III
w kategorii klas VI. W piątek 10 czerwca na Uroczystej Sesji Miasta dziewczyny odebrały indywidualne nagrody oraz puchar dla naszej szkoły. Gratulacje!

źródło: zdjęcie ze strony Urzędu Miasta Pruszcz Gdański

SUKCESY W MARATONIE CZYTELNICZYM

W tegorocznej VII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas IV - VI na 1937 uczniów ze 131 szkół województwa pomorskiego MAMY TRZECH FINALISTÓW:
Wiktoria Brzyszcz (kl. IVc)
Jędrzej Gryszko (kl. VIc)
Bartosz Zwoliński (kl. VIc)

Zwycięzcy wzieli udział w uroczystości rozdania nagród, która odbyła się 7 czerwca 2016 r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Na wyróżnienia zasługują wszyscy pozostali Maratończycy z naszej szkoły, ponieważ dzielnie przez cały rok szkolny czytali dodatkowe lektury. Są to osoby:

Wojciech Bruhnke (kl. VIc)
Olga Dawidowska (kl. Va)
Maciej Jankowski (kl. IVa)
Natalia Pilanc (kl. Va)
Hanna Rutkowska (kl. Va)
Tomasz Skowronek (kl. VIc)
Agata Szweda (kl. Vc)

Kangur Matematyczny 2016

Znamy już wyniki tegorocznj edycji konkursu Kangur Matematyczny. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b Małgorzata Wójtowicz uzyskała wynik bardzo dobry. Ponadto uczniowie Szkoły Podstawowej: Amelia Kwiatkowska (2b), Agata Pilanc (2b), Szymon Jędrzejewski (2c), Szymon Rick (4a) i Sara Kwiatkowska (5b) otrzymali wyróżnienia. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego

11.05 oraz 12.05 odbył się konkurs recytatorski z j. niemieckiego.Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej klas 1-3 oraz 4-6. Każdy z uczestników recytował jeden wybrany przez siebie utwór (wiersz,tekst piosenki) w j. niemieckim.

Przy ocenie była brana pod uwagę: wymowa, intonacja, znajomość tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Kandydatów zgłosiło się wielu (szczególnie na poziomie klas 1-3). Wybrane recytowane utwory cechowała ogromna różnorodność a wrażenie artystyczne jakie wywarli niektórzy uczestnicy na jury było ogromne!!!

Cieszymy się, że uczniowie w naszej szkole chętnie uczą się języków obcych i chętnie angażują się w różne formy prezentowania swoich lingwistycznych talentów.

A oto wyniki:

Zwycięzcom gratulujemy!!!!

Urszula Szczepańska

MATEMATYCZNY CZAR PAR

26 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku odbył się III Wojewódzki Konkurs "Matematyczny czar par". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 4b: Sara Kwiatkowska i Małgorzata Wójtowicz. Nasza "para" zmagała się z rozwiązywaniem różnych matematycznych łamigłówek m. in. należało ułożyć tangram, pentomino oraz rybkę z zapałek, rozwiązać kwadrat magiczny, sudoku, krzyżówkę matematyczną oraz zagadkę matematyczną. Nasza drużyna zdobyła 43 punkty, co było czwartym wynikiem punktowym w tym konkursie! Udział w konkursie okazał się świetną zabawą. Dziewczynom Gratulujemy wyniku!

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego uczeń klasy 6a Jakub Milewski uzyskał tytuł FINALISTY.  Gratulujemy i życzymy Kubie dalszych sukcesów!