Konkurs architektoniczny

W ciągu drugiego  półrocza w świetlicy szkolnej trwał się konkurs architektoniczny. Chętni uczniowie budowali konstrukcje z różnorodnych kloców będących na wyposażeniu świetlicy. Budowla wraz z autorami uwieczniana była na fotografii.
Laureatami konkursu zostali:
Danil Kostuchenko kl. III d
Maksymilian Maleszka kl. II b
Nikodem Dzidkowski II b
Maurycy Faliszek II b
Wyróżnienia otrzymali
Patryk Wyłupek III b
Szomon Kaczmar III b
Olaf Perz III b
Weronika Sarafin III d
Bohdan Popovych II d

===============================================================================================================

Dnia 11.04.2017r w świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy dla chętnych dzieci z klas I- III. W kategorii klas pierwszych miejsce I zajęła Aleksandra Walewska z klasy Ia. W kategorii klas II-III:

I miejsce Jakub Giemza kl. IIc

II miejsce Damian Roguski kl. IIc

III Martyna Osińska kl. IIe

IV miejsce Wiktoria Plichta

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele świetlicy

ZAJĘCIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W dniu 16.06.2016 r. dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach odbywających się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacji prowadzone były przez przedstawiciela Straży Miejskiej w Pruszczu Gdańskim.

Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć Galerię

KONKURS PLASTYCZNY "SPOTKANIA Z KUBUSIEM PUCHATKIEM"

W ramach corocznego świetlicowego projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo. W tym roku szkolnym 2015/16 dzieci
z młodszych grup świetlicowych ( kl. 0- I),pod kierunkiem pani Agnieszki Owczarzak i pani Doroty Więckowskiej, raz w tygodniu brały udział w zajęciach czytelniczych zatytułowanych „ Spotkania z Kubusiem Puchatkiem”. W ramach tych zajęć słuchały kolejnych rozdziałów książki, brały udział  w quizach dotyczących treści oraz wykonywały ilustracje do lektury. Dzieci wykonały bardzo dużo rysunków. Najciekawsze i najpiękniejsze można było podziwiać na  wystawie oraz w specjalnie opracowanym albumie. Wykonywane systematycznie ilustracje poddane zostały ocenie w ramach konkursu.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce:

Wiktoria Zaborna I c

Martyna Bloch Ib

II miejsce:

Maja Wrona Ia

Dominika Chwiołka Ie

III miejsce:

Eryk Potrykus Ic

Agata Głowacka Ib

Maja Krajewska Ie

Dominika Ciechowska Ib

Wyróżnienia:

Marta Klimek 0c

Natalia Kulon 0a

W ramach tego samego projektu odbył się turniej ze  znajomości treści książki.

Laureaci turnieju:

I miejsce:

Martyna Osińska Ie

Mikołaj Warmowski Ia

II miejsce:

Aleksandra Walewska  0a

Wiktoria Zaborna Ic

III miejsce:

Zuzanna Sawko Id

Milena Wysiecka If

Wyróżnienia:

Dominika Ciechowska Ib

Dagmara Krynicka Ib

Maja Schabowska Ie

Paweł Łada If

SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

W świetlicy szkolnej 13 maja 2016 r. rozegrany został Szkolny Turniej Warcabowy klas 0 –III. Wzięło w nim  udział 30 uczniów. Partie rozgrywano w dwóch grupach.

W grupie kl. 0 – I najlepsi okazali się:

I miejsce – Michalina Mechlik z kl. Id

II miejsce – Edgar Głowacki z kl. Ie

III miejsce – Filip Dubiela z kl. Ia

IV miejsce – Maksymilian Maleszka

Wyróżnienie otrzymał najmłodszy uczestnik – Borys Manias z O b

W grupie kl. II- III najwyższe miejsca zajęli:

I miejsce – Olivier Wirkus

II miejsce – Jacek Jaworowski

III miejsce – Szymon Paszko

IV miejsce – Mikołaj Kalinowski

Najlepsi gracze otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach.

Nauczyciele - wychowawcy świetlicy

PRELEKCJA DLA RODZICÓW

Głównym celem realizowanego w szkole programu „Jestem aktywny i zdrowo jem, bo więcej wiem” jest  edukacja i kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły poprzez promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego sposobu odżywiania się.

W ramach programu 2 grudnia 2015 r. odbyła się prelekcja dla rodziców przygotowana przez psychologa i dietetyka Panią Magdalenę Trembacz. W ciekawy, obrazowy sposób rodzice mogli dużo dowiedzieć się na temat prawidłowego żywienia dzieci i zdrowego stylu życia. Kameralne warunki sprzyjały zadawaniu pytań i dyskusji. Każdy zainteresowany rodzic drogą elektroniczną otrzymał dużo ciekawych materiałów. Szkoda, że ta tematyka nie zainteresowała większej liczby rodziców.

ANDRZEJKI 2015

Impreza Andrzejkowa odbyła się w świetlicy 30 listopada. W formie zabaw próbowaliśmy dowiedzieć się, jaka czeka nas przyszłość. Ciekawe, czy wszystkie wróżby się spełnią?

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W dniu 23.11.2015 pod opieką  mgr Katarzyny Rybickiej oraz  mgr Anny Kowalskiej  -wychowawców świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetliczaka. Podczas tej uroczystości zerówkowicze oraz pierwszoklasiści brali udział w różnych zabawach, zgadywankach, z których rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów . Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Świetliczaka  Zespołu Szkół Nr 2 w Pruszczu Gdańskim. Na zakończenie uroczystości  odbyło się  pasowanie  na Świetliczaków, którzy złożyli uroczyste przyrzeczenie i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz łakocie .
W przygotowaniu tej uroczystości pomagali uczniowie z klas IIb,IId, IIIa.

DZIEŃ SOKÓW - 2015

W dniu 19 listopada kolejny raz świetlica szkolna wspólnie z firmą Salvit – Prima  z Gdańska zorganizowała DZIEŃ ŚWIEŻO WYCISKANEGO SOKU Z OWOCÓW  I WARZYW. Wszystkie dzieci z klas 0 – III degustowały świeży, wyciskany w ich obecności sok marchewkowo – jabłkowy. Degustacji towarzyszyły pogadanki na temat zdrowego odżywiania ora wpływu owoców i warzyw na prawidłowy rozwój dzieci.

Każde dziecko, które wypiło zdrowy soczek otrzymało pamiątkowy dyplom  z przepisami na soki, które można wykonać z rodzicami w domu.

Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć Galerię.