Samorząd klas 4-6

WIOSNA,  ACH TO TY...!

Uczniowie klas 4-6  powitali wiosnę w kolorowych strojach i radosnych nastrojach. Podczas okolicznościowego apelu rozstrzygnięte zostały konkursy ogłoszone wcześniej przez Samorząd Uczniowski – „Konkurs na Miss i Mistera” Wiosny oraz „Konkurs na największą i najpiękniejszą pisankę”. Biorący udział w konkursach wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością, a także niejednokrotnie perfekcyjną  umiejętnością projektowania i szycia strojów!  Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, jednak w obu konkurencjach  bezapelacyjnie najlepsza okazała się klasa 5b. Brawo!

Kliknij w zdjęcie aby obejrzec Galerię Zdjęć

WYBORY NA OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS  IV - VI

Na początku października wybraliśmy nowych opiekunów SU. W demokratycznych wyborach najwięcej głosów otrzymali: Pani Ewa Jędrzejewska i Pan Sławomir Lejk. Trzymamy kciuki za nowych opiekunów i życzymy powodzenia!!!

Kliknij w zdjęcie aby obejrzeć fotorelację z wydarzenia.

ROK SZKOLNY 2014/2015

Uwaga!

Aby obejrzeć Galerię Zdjęć dotyczącą Konkursów organizowanych przeZ SU klas 4-6 proszę klinąć w ikonę zdjęcia:

KONKURS KLASOWY "NASZA MARZANNA"

Z okazji obchodów pierwszego dnia wiosny, 20 marca Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na klasową Marzannę. Wykonanie, pomysł, wykorzystanie materiałów było całkowicie dowolne. Liczyliśmy na uczniowską kreatywność. Nie zawiedliśmy się!!!

Ciekawe , pomysłowe  Marzanny wykonane zostały  przez poszczególne zespoły klasowe. Wszystkie były tak piękne, że wspaniałomyślnie darowaliśmy im „życie” i zamiast pływać w Raduni, zdobiły nasz korytarz szkolny, ku uciesze ekologów, rzecz jasna.

Jury wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce -  klasa 4C

2 miejsce – klasa 4A oraz 5B

3 miejsce – klasa 5C, klasa 4D, klasa 5A

Klasy 4B oraz 6B – otrzymały wyróżnienie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

POWITANIE WIOSNY

Klasy IV - VI witały wiosnę tradycyjnie, Marzanną, ale też i bardziej nietypowo. W szkole odbyły się z tej okazji wybory „Miss i Mistera Sadu i Ogrodu”. Każda klasa wytypowała swoją kandydatkę i kandydata.  Przebrania były bardzo różnorodne, poczynając od eleganckich, przez  rowerowe, a kończąc na strojach ogrodniczych. Poza tym I piętro zamieniło się tego dnia w iście wiosenne barwy żółto -€“ zielone. Prawie wszyscy uczniowie przyszli ubrani do szkoły w tych kolorach, a ściany i okna zostały ustrojone kolorowymi motylami wykonanymi przez uczniów. Zobaczcie sami, jak się bawiliśmy…

Kliknij w zdjęcie aby obejrzec Galerię Zdjęć

WALENTYNKI

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs z okazji WALENTYNEK polegający na wykonaniu serca z …. byle czego. I udało się! Na wystawie można było oglądać serca ze styropianu, cekinów, włóczki, filcu, papieru zawijanego na różne sposoby, płatków kosmetycznych i długo by tu jeszcze wymieniać.

Dodatkowo zajęliśmy się zorganizowaniem poczty walentynkowej. Do dużej skrzyni w „Kąciku Kopernika” nasi uczniowie mogli wrzucić miłe życzenia dla drugiej osoby. Był to taki nasz szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wieczorem, 16 lutego, na zakończenie szkolnych WALENTYNEK, uczniowie mieli okazję bawić się na dyskotece. Ponieważ była to też impreza karnawałowa z przebraniami, wybrano królową i króla balu. Zostali nimi: Julia Lawrenc z kl. IV c i Oskar Jakubek z klasy IVb.

Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa

20 grudnia  Samorząd Uczniowski wraz z Panią katechetką Urszulą Belczewską zorganizował konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Celem konkursu było propagowanie staropolskich tradycji bożonarodzeniowych, utrwalenie idei żłóbka betlejemskiego, a także uwrażliwienie dzieci na wartości sztuk plastycznych, rozwijanie umiejętności artystycznych i manualnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 50 zł oraz pamiątkowe dyplomy.

1 miejsce – klasa 4A  wych. Monika Rycaj

2 miejsce – klasa 4C  wych. Urszula Szczepańska

3 miejsce  - klasy 4D  wych. Anna Radecka oraz 5A wych. Barbara Boleszczuk

MIKOŁAJKI

5 grudnia z okazji „Mikołajek” SU ogłosił konkurs klasowy na najliczniej na czerwono przebraną klasę. Zaangażowanie klas było ogromne, ponieważ aż 4 klasy zajęły 1 miejsce – klasy 4A, 4B, 4C, 5A. Drugie miejsce – klasa 5C, 3 miejsce – klasa 4D. Nasza szkoła w tym dniu zabarwiła się na czerwono, a to dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości uczniów, którzy chcieli przyłączyć się w tym dniu do wspólnej zabawy !!!

ZAPOBIEGANIE PRZEMOCY WOBEC DZIECI

27 listopada 2014r Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. „ Zapobieganie przemocy wobec dzieci”. Konkurs polegał na wykonaniu przez klasę plakatu  dotyczącego podanego tematu. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Zwycięzcami zostali:

1 miejsce –  klasa 4B wych. Joanna Lechowicz-Król oraz klasa 4A  wych. Monika Rycaj

2 miejsce – klasa 4C wych. Urszula Szczepańska

3 miejsce – klasa 5C wych. Marta Słoboda