STRONA GŁÓWNA Grupa "Misie" Grupa "Krasnale" Grupa "Pszczółki" Grupa "Puchatki" Grupa "Smerfy" GALERIA Dokumenty

Grupa "Krasnale"

Trzylatki z grupy "Krasnale" witają na swojej stronie.

Krasnale

Oto nasza grupa: Natalia, Kajtek K., Tomek, Kacper, Kajtek D., Nikodem, Selina, Ola P., Paweł, Julek, Konrad, Maciuć, Dawid, Karolina, Martyna, Kuba, Patrycja, Zuzia, Filip, Alicja, Ola B., Hanka, Dominika, Weronika i nasze kochane panie: Pani Agata i Pani Kasia.

25.11.2016 krasnoludki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym Misiem bądz inną ulubioną zabawką. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie", jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

30.11.2016 odbyła się w naszej grupie zabawa ANDRZEJKOWA. Odwiedziła nas Wróżka Roszpunka, która zaprezentowała dzieciom eksperyment z wulkanem, sztuczkę z balonami, które posłużyły dzieciom do zabawy przy muzyce.

Nasze Andrzejki były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

02.12.2016 odbyły się "świąteczne warsztaty ozdabiania bombek" z udziałem rodziców, celem wspólnego wykonania przez dzieci i rodziców ozdób choinkowych. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem, wielu rodziców wykazało się talentem artystycznym i dużą pomysłowością. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na wyjątkowe święta.

06.12. 2016 zostaliśmy pomocnikami świętego Mikołaja. Tego dnia każde dziecko przyszło ubrane na czerwono i otrzymało czapkę Mikołaja. Dzieci poznały historię świętego Mikołaja, omówiły jego wygląd i charakter, zaśpiewały piosenkę "Jedzie Mikołaj" i wspólnie bawiły się otrzymanymi prezentami.

08.12.2016 nasze przedszkole odwiedziła Śnieżynka ze świętym Mikołajem. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Były wspólne zabawy, konkursy i tańce. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły świętego Mikołaja za rok obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

13.01.2017 odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Przebierańcy bawili się świetnie, uczęszczając we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzach.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego 09 lutego w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków (portrety). Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyła radość i uśmiech. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Gorąco gratulujemy naszemu koledze Kajtkowi K. za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym "Cztery pory roku" zorganizowanym przez przedszkole im Kubusia Puchatka.

Wiosna tuż, tuż ... więc czas rozprawić się z marzanną i porzegnać zimę w pięknym stylu. z tej okazji nasze przedszkole zorganizowało konkurs na najpiękniejszą marzannę.

Oto osoby, które brały udział w konkursie i zwycięscy.   GRATULACJE!!!

Leżakowanie jest czasem dla dziecka, który pozwolić ma na odpoczęcie od gwaru i napiętego dnia przedszkolnego oraz wyciszenie po obiedzie. To chwila spokoju i przerywnik w długim i jak na przedszkolaka intensywnym dniu.

Zobaczcie tych słodziaków !!

Dziękujemy rodzicom za aktywny udziału w akcji "czytanie dzieciom w przedszkolu", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Oto niektórzy z naszych narratorów.

Zachęcamy również rodziców do korzystania z kącika "wędrującej książki".

Oto uczestniczki konkursu plastycznego na ilustrację do wiersza Agnieszki Frączek organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną

18 maja 2017 w naszym przedszkolu zagościło Objazdowe Planetarium, dzięki któremu mogliśmy dowiedzieć się i zobaczyć z bliska jak powstawał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która stanowiła idealną namiastkę kosmosu.

23 maja 2017 udaliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę do Multikina, na przedstawienie teatralne pt. "Baśnie Braci Grim". Przedstawienie było bardzo ciekawe i wesołe. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i z przekonaniem, że warto czytać książki.

31 maja 2017 w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszyscy goście z zaciekawieniem słuchali piosenek, uczestniczyli w zabawach, tańcach oraz otrzymali od swoich pociech prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

DZIEŃ CZIECKA W PRZEDSZKOLU

06 czerwca 2017 dzieci odwiedziły Zoo w Oliwie, miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Przemierzając ciuchcią alejki ogrodu, dzieci oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.