Dokumenty rekrutacyjne 2017/2018!!!
Link do strony rekrutacji systemu informatycznego "SWON"
https://rekrutacja.pruszcz-gdanski.pl
Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego.
Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2011 r.) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.
Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.
Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.
Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2012 r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2013 r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone w 2014 r.) mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59):
Uwaga! W przypadku wybrania przez rodzica więcej niż jednego przedszkola/szkoły złożenie wniosku do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru jest równoznaczne ze złożeniem tego wniosku do wymienionych w tym wniosku przedszkoli/szkół kolejnego wyboru.
W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu komisja rekrutacyjna rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, którego spełnianie nie zostało potwierdzone.
Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
====================================================================================
Witamy na stronie oddziałów przedszkolnych
"Dwójeczka"
Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim
Grupy młodsze „Misie”, „Krasnoludki |
Grupy starsze „ Pszczółki”, „Puchatki”, „Smerfy”
|
Godzina 9.00- 10.00 Zabawy w grupach wg. scenariuszy nauczycielek
Godzina 10.00- 11.15 Gry i zabawy z Pikusiem „ Aviva” - konkursy zręcznościowe - malowanie twarzy - iluzjonista - konkurs plastyczny z nagrodami
Godzina 12.00-13.00 Warsztaty mydlarskie
Upominki dla dzieci: -bańki mydlane - upominki od Pikusia |
Godzina 9.00- 10.00 Zabawy w grupach wg. scenariuszy nauczycielek
Godzina 10.00-11.30 Warsztaty mydlarskie – samodzielne robienie mydełek
Godzina 12.00- 14.00 Gry i zabawy z Pikusiem „ Aviva” - konkursy zręcznościowe - malowanie twarzy - iluzjonista - konkurs plastyczny z nagrodami
Upominki dla dzieci: -bańki mydlane - upominki od Pikusia
|
Wyniki konkursu " Najpiekniejsza Marzanna" 23.03.2017
W związku ze zbliżającą się nową porą roku - Wiosna Panie nauczycielki z naszego przedszkola zorganizowały konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Udział mogli wziąć wszyscy chętni przedszkolacy naszego przedszkola.
We środę- 22 marca 2017 roku – w Oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie "Najpiękniejsza Marzanna".
I miejsce zajął TOMEK PETTKE z grupy Krasnoludki
II miejsce zajęła Lena Wirkus z grupy Smerfy
III miejsce zajął Kuba Kiełpiński z grupy Smerfy.
Pozostałe dzieci zostały wyróżnione. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone.
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice!
W jednej z grup przedszkolnych pojawiły się owsiki (sygnał otrzymaliśmy od jednego z rodziców). Ze względu na to, że owsica jest chorobą zakaźną, uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi, czy u Państwa dzieci nie pojawiły się jej objawy i ewentualne podjęcie kroków zaradczych (leczenie farmakologiczne, prasowanie bielizny osobistej dzieci, prasowanie pościeli i częsta jej zmiana). Prosimy także o przypominanie dzieciom w domach o dokładnym myciu rąk i przestrzeganiu higieny.
W przedszkolu nauczycielki i panie woźne przypominają i zwracają dzieciom uwagę na potrzebę dokładnego mycia rąk oraz pokazują właściwą technikę mycia,
a deski misek klozetowych kilkakrotnie w ciągu dnia są dezynfekowane.
Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami problem szybko uda się rozwiązać.
Prosimy również o zwrócenie uwagi, czy Państwa dziecko nie zgłasza, że swędzi je głowa lub czy częściej się po niej nie drapie. Rodzice jednego z naszych przedszkolaków zgłosili przypadek wszawicy.
Procedury dotyczące powyższych problemów znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie www. szkoły w zakładce: ODDZIAŁY PRZEDSZKOLE/ dokumenty.
Przerwa wakacyjna !
Informujemy, że w czasie wakacji od 3 lipca do 4 sierpnia 2017r, przedszkole będzie nieczynne.
W tym czasie Rodzice zapewniają opiekę dzieciom we własnym zakresie.
Jednocześnie informujemy, że w okresie od 3 do 21 lipca 2017r. opiekę dla dzieci z oddziałów przedszkolnych może zapewnić przedszkole „Kubuś Puchatek”, jeżeli będzie dysponowało wolnymi miejscami.
Nasze przedszkole „Dwójeczka” zapewni dzieciom opiekę
w okresie od 7 do 25 sierpnia 2017r.
Zajęcia SZACHY
Drodzy Rodzice zajęcia szachowe będą odbywały się we wtorki od godz. 16.00,
w sali nr 1 - ZS nr2,w budynku szkoły.
Pierwsze zajęcia 29 listopada.
Zajęcia taneczne
Drodzy Rodzice, informujemy, iż zajęcia taneczne HIP-HOP odbywają się w Piątki o godz. 16.00 w ZS nr 2.
ZAPROSZENIE RODZICÓW NA BEZPŁATNE WARSZTATY " ZAMIAST KLAPSA"
Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa na adres: cik@fdds.pl
Program realizowany jest na 2 sposoby:
- dni powszednie: rozpoczęcie 14.11.2016 godz. 17.00-19.00 ( 6x2h) kolejne terminy będą podawane emailowo
- weekendowo: 19-20.11.2016 godz. 10.00-16.00 ( 2x6h)
ZAPRASZAMY!
PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom naszych Oddziałów Przedszkolnych za zbiórkę pieluszek i mokrych chusteczek na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku mieszczącego się przy ulicy Aleja Zwycięstwa 30.
Udało się nam zebrać 107 opakowań mokrych chusteczek, 3 kartony oraz 29 paczek pampersów.
Ta akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie ofiarność rodziców, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!
TEATRZYKI I KONCERTY:
1.
2.
3.
KILKA SŁÓW O NASZYCH GRUPACH:
„MISIE” - Trzylatki
Nauczyciele grupy:
Ewa Jaszewska
mgr Kamila Dziekan
Pomoc: Sylwia Knie
Grupa Misiów liczy 25 osób. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa trzylatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek pt.” Kocham przedszkole”. Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Wyd. WSiP Dzieci pracują na książkach „ Tropiciele „ Trzylatek.
Misie to najmłodsza grupa w przedszkolu. Do grupy Misiów uczęszczają dzieci, które bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw.Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej, samodzielności oraz zawierają nowe znajomości.
Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z ich twarzy. Edukację Misie łączą z zabawą, przez co zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy na leżakach czasami uda nam się zasnąć.
Misie uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z religii.
„KRASNOLUDKI”- Trzylatki
Nauczyciele grupy:
mgr Katarzyna Lipa
mgr Agata Markowska
Pomoc: Marta Niklas
Grupa Krasnoludki liczy 25 osób. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa trzylatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek pt.” Kocham przedszkole”. Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Wyd. WSiP Dzieci pracują na książkach „ Tropiciele „ Trzylatek.
Krasnoludki to najmłodsze dzieci w naszym przedszkolu. Mamy trzy latka, ale potrafimy same zjadać śniadanko i obiadek, oraz rozbierać się do leżakowania. Mamy śliczną kolorową salę, w której bawimy się lalami, autkami, klockami a także możemy coś ugotować w kąciku kuchennym. Wiemy, że zabawki są dla wszystkich dzieci, należy się nimi dzielić. A tuż po zabawie staramy się pomagać naszym paniom w sprzątaniu, choć czasem to różnie bywa. Uczymy się także wierszyków, ślicznych piosenek, na przykład o „Krasnoludkach" i o paluszkach. Z naszą panią malujemy farbami, kredkami jak też wyklejamy plasteliną, a za dobre zachowanie dostajemy kolorową naklejkę. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy na leżakach czasami uda nam się zasnąć.
Krasnoludki uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z religii.
„ PSZCZÓŁKI” - Czterolatki
Nauczyciele grupy:
mgr Anna Kowalska
mgr Agnieszka Krucha
Pomoc: Iwona Pettke
Grupa Pszczółki liczy 25 osób. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa czterolatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek pt.” Kocham przedszkole”. Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Wyd. WSiP Dzieci pracują na książkach „ Tropiciele „ Czterolatek.
Cześć, to my - wesoła gromada pszczółek. Uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć i budować. Bardzo chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych i plastycznych. Nasza sala jest kolorowa i pełna zabawek. Bardzo ją lubimy i czujemy się w niej bezpiecznie. Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy się pomagać sobie nawzajem. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia. Małymi kroczkami, stajemy się aktywnymi odkrywcami świata.
Pszczółki uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z religii, zajęcia z logopedii, zajęcia taneczne.
„ PUCHATKI”- Czterolatki
Nauczyciele grupy:
mgr Aleksandra Jasiukajć
Joanna Łyżeń
Pomoc: Anna Żurowska
Grupa Puchatki liczy 25 osób. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa czterolatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek pt.” Kocham przedszkole”. Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Wyd. WSiP. Dzieci pracują na książkach „ Tropiciele „ Czterolatek.
Dzielne przedszkolaki nie miały problemów z zaaklimatyzowaniem w przedszkolu. Dzieci chętnie biorą udział we wszelkich zajęciach dydaktycznych, szybko przyswajając sobie nowe wiadomości i bogacąc swój słownik. Dziewczynki preferują zabawy w kącikach tematycznych oraz rysowanie i malowanie. Chłopcy natomiast chętnie manipulują klockami wznosząc przeróżne budowle. Zgodnie ze sobą współdziałają i lubią przebywać w swoim towarzystwie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z ich twarzy.
Puchatki uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z religii, zajęcia z logopedii, zajęcia taneczne.
„ SMERFY”- Pięciolatki
Nauczyciele grupy:
mgr Natalia Grygiel
mgr Małgorzata Jeremiejczyk
Pomoc: Lidia Stachurska
Grupa Smerfy liczy 25 przedszkolaków. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa pięciolatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek pt.” Kocham przedszkole”. Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Wyd. WSiP .Dzieci pracują na książkach „ Tropiciele „ Roczne przygotowanie przedszkolne.
Smerfy to najstarsza grupa w przedszkolu. Dzieci poznają świat w towarzystwie Paka, małego stworka, który jak każde dziecko nie wszystko potrafi i nie wie zbyt dużo, ale jest bardzo ciekawy świata. Dzieci spotykają się z Pakiem w kartach pracy, zeszycie grafomotorycznym, gdzie podczas zabawy ćwiczą małą motorykę oraz w opowiadaniach, które są punktem wyjścia do rozmów na bardzo ważne dziecięce tematy. Poza pracą dużo czasu spędzamy na dowolnej zabawie w sali i w ogrodzie przedszkolnym, wykorzystując sprzęt do rozwijania sprawności fizycznej i rozładowania nagromadzonej energii. Chodzimy też na spacery w trakcie, których utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Obserwujemy zmieniającą się przyrodę, dostrzegając jej piękno w różnych porach roku rozmawiamy również o ochronie przyrody i środowiska, w którym żyjemy. Gromadzimy w kąciku przyrody z pomocą rodziców „dary jesieni”. Przygotowując się do nauki w szkole wykorzystujemy nadal program „Czytam sobie” z elementami metody Marty Bogdanowicz. Dzielimy wyrazy na sylaby i zdania na wyrazy. Liczymy w miarę możliwości i umiejętności każdego dziecka. Czas w przedszkolu spędzamy wesoło na zabawie i nauce.
Smerfy uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia z religii, zajęcia z logopedii, zajęcia taneczne.
RAMOWY ROZKŁAD DNIA
RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU GRUPY MŁODSZE
Realizacja podstawy programowej 8.00 – 13.00
6.00-8.00 |
Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne, kontakty indywidualne dzieci z nauczycielami. |
8.00-8.15 |
Zabawy ruchowe. Przygotowanie do śniadania. |
8.15-8.45 |
Śniadanie |
8.45-10.00 |
Organizowanie przez nauczyciela sytuacji edukacyjnych sprzyjających nawiązywanie przez dziecko kontaktów społecznych. Zabawy i zajęcia w sali, spacery i wycieczki. Tworzenie okazji do wypowiadania się w twórczości plastycznej, muzycznej, werbalnej. |
10.00-10.15 |
Drugie śniadanie, owoce. |
10.15-11.15 |
Zabawy tematyczne, konstrukcyjne, dydaktyczne i ruchowe, inspirowane przez nauczyciela. Kontakty indywidualne nauczyciela z dziećmi, zabawy w ogrodzie przedszkolnym. |
11.15-11.30 |
Przygotowanie do obiadu |
11.30-12.00 |
Obiad |
12.00- 14.00 |
Relaks na leżakach, słuchanie muzyki relaksacyjnej, baśni. |
14.00-14.15 |
Podwieczorek |
14.15-17.00 |
Zabawy inspirowane przez dzieci, kontakty indywidualne nauczyciela z dziećmi. Umożliwianie dzieciom kontaktu z literaturą piękną i ilustracją. Rozchodzenie się dzieci. |
RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU GRUPY STARSZE
Realizacja podstawy programowej 8.00 – 13.00
6.00-8.00 |
Schodzenie się dzieci. Rozmowy nauczyciela z dziećmi. Zabawy w kącikach zainteresowań. |
8.00-8.15 |
Ćwiczenia poranne. Przygotowanie do śniadania. |
8.15-8.30 |
Śniadanie |
8.30-9.30 |
Zajęcia dydaktyczne według zaplanowanych form i metod. |
9.30-11.00 |
Drugie śniadanie, owoce. Zabawy w Sali i na świeżym powietrzu, gry, zabawy ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe. |
11.00-11.30 |
Przygotowanie do obiadu- czynności samoobsługowe, organizacyjne. |
11.30-12.00 |
Obiad |
12.00-13.30 |
Relaks – słuchanie opowiadań, muzyki relaksacyjnej, ćwiczenia uspokajające. |
13.30- 14.00 |
Zabawy ruchowe, swobodne, przygotowanie do podwieczorku. |
14.00-14.15 |
Podwieczorek |
14.15-17.00 |
Zabawy w kącikach zainteresowań, rozmowy nauczyciela z grupą i indywidualne. Słuchanie poezji i prozy, zabawy ruchowe i dydaktyczne. Rozchodzenie się dzieci. |