• 22.06.2015

    W module Dokumenty Szkoły zostały umieszczone wykazy Podręczników na Rok Szk.2015/2016

    UWAGA:

    Zestawy podręczników do klas I, II, IV Szkoły Podstawowej oraz I Gimnazjum będą  do wypożyczenia w bibliotece szkolnej na początku września. RZĄDOWE, DARMOWE  PODRĘCZNIKI NIE UWZGLĘDNIAJĄ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII

  • Nowości w Wydarzeniach klas 0-III

    Relacja z wizyty na Wystawie Klocków Lego oraz z wizyty przedzkolaków  z "Bursztynka w naszej szkole w zakładce Wydarzenia.

  • Noc w Bibliotece

    Więcej informacji o Tym i innych Wydarzeniach w zakładce Biblioteka .

  • Lato w mieście 2015!

    Lato w mieście 2015!

    Półkolonia letnia organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowo–Społecznych „Tysiąclecie” i Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim – pod nadzorem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

    Wychodząc naprzeciw potrzebom pracujących rodziców, którzy mają duży problem z zapewnieniem opieki dzieciom w czasie wolnym od nauki, proponujemy letnie zajęcia w miejscu zamieszkania dla dzieci w młodszym wieku szkolnym (6 – 10 lat) z terenu miasta i gminy Pruszcz Gdański. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

     

    Termin - organizujemy dwa turnusy:

    I turnus –     29 czerwca - 3 lipca

    II turnus -    6 - 10 lipca

    Koszt jednego turnusu – 270 zł

    Cena zawiera:

    - codzienną opiekę w godz. 7.00 – 16.30 sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną realizującą program

    - wyżywienie – obiad i podwieczorek

    - koszt wszystkich wycieczek i kina

    - drobne nagrody i dyplomy

    - ubezpieczenie

     

    W programie:

    • gry i zabawy integracyjne
    • zajęcia twórcze, których tematyką wiodącą będą zwierzęta hodowane przez człowieka i egzotyczne
    • wycieczki autokarowe i piesze
    • kino
    • turnieje sportowe
    • zajęcia na boisku i placu zabaw
    • gry i zabawy świetlicowe
    • dyskoteka

     

    Zgłoszenia i opłaty przyjmowane są w świetlicy Zespołu Szkół nr 2.

    KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.doc

    Zapisy prowadzimy od 21 maja do 22 czerwca 2015r. Rezerwacja następuje  w momencie wpłaty zadatku w wysokości 100 zł i wypełnienia Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku, którą można pobrać w świetlicy ZS nr 2.  W związku z dużym zainteresowaniem i ograniczoną liczbą miejsc całość kosztów należy wpłacić do 22 czerwca.

    Dodatkowe informacje pod nr tel. 586823514 wew. 38 lub 505073194

     

  • I miejsce w Konkursie "Książka, Przyjaciel Prawdziwy"

    I miejsce w Konkursie "Książka, Przyjaciel Prawdziwy"

    Klasa III a z naszej szkoły zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Książka Przyjaciel Prawdziwy.”

     https://www.facebook.com/KonkursCzytelniczy/photos/a.
    1722528541219211.41208.1721240621348003/2112888895516505/?type=1&theater

    Konkurs na etapie szkolnym polegał na codziennym czytaniu głośnym książki Beaty Kołodziej „Solilandia- klątwa ducha gór”. Po eliminacjach klasowych wyłoniona została trójka dzieci, dla których p. Jolanta Janiuk i p. Elżbieta Zwolińska napisały scenariusz, a następnie wyreżyserowały film, który zdobył uznanie komisji i zajął I miejsce. A zwycięska trójka to : Agnieszka Krajewska, Patryk Gontarz i Filip Brandt

    Zobaczcie film

    https://www.youtube.com/watch?v=1A44tYQOjyQ&index=38&list=PLAOtjfaHxCF_rs73i1gz9oEPA-jmqn5Q7

    Jeśli wam się podoba to walczymy jeszcze o nagrodę publiczności – głosujcie na nas.

    Serdecznie dziękujemy za pomoc p. Asi Mielewskiej, Monice Mróz – Madejskiej i Marcie Słobodzie, a także rodzicom kl. IIIa za pomoc.

    Ponieważ konkurs ten promuje głośne czytanie i rozbudza pasję czytanie warto w nim startować i próbować swoich sił.

     

     

  • W naszej Szkole odbył się Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego. Więcej w podstronie Konkursy i Sukcesy w zakładce Wydarzenia.

  • Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi TIK w naszej szkole.

    Poniższa prezentacja ukazuje wykorzystanie technologii informatyczno – komunikacyjnych i narzędzi cyfrowych w naszej szkole. Prezentacja została przygotowana przez nauczycielkę Magdalenę Krefta i zaprezentowana na ogólnopolskiej konferencji programu GLOBE w Warszawie.

    PREZENTACJA.ppt            
    Film promujący naszą szkołę

     

  • Powitanie Wiosny i Konkurs "Nasza Marzanna"

    Więcej informacji o tych wydarzeniach i o innych działaniach Samorządu w zakładce Samorząd Uczniowski.

  • Biała Szkoła w Szymbarku

    Biała Szkoła w Szymbarku

    Klasa V „c” wraz z wychowawcą  i opiekunem Panią Elą Zwolińską tuż przed feriami zimowymi gościła w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Dzieci podczas turnusu uczestniczyły w wielu warsztatach ekologicznych ,zwiedziły Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku ,korzystały z zimowej aury na Kaszubach i spędzały aktywnie czas.

     

    Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące , ale najbardziej podobały się nam następujące:

    „Ptaki KPK. Pierwszego dnia na zielonej szkole w Szymbarku pan ornitolog mgr Andrzej Kośmicki z pasją opowiadał nam o ptakach zamieszkujących  KPK. Mówił też, które ptaki odlatują na zimę, a które zostają. Rozpoznawaliśmy różne rodzaje ptaków. Część zajęć odbywała się na podwórku .Malutkie sikorki modraszki złapane w siatkę zostały zaobrączkowane i wypuszczone przez nas na wolność. Zajęcia bardzo mi się podobały.”

                                                                                                                   Magdalena Budzińska

     

    „Ludzie w owadzim świecie. Na zielonej szkole mieliśmy lekcje o owadach z panią entomolog mgr Małgorzatą Piotrowicz .Dowiedzieliśmy się że owady są bardzo pożyteczne w naszym życiu ponieważ niektóre z nich zjadają szkodniki. Mieliśmy również okazję dotknąć kilka osobników np. patyczaka, olbrzymiego karaczana. Owady na naszych rękach czuły się bardzo swobodnie.

                                                                                                                                    Wojtek Bruhnke

     

    „Warsztaty – papier czerpany .29.01.2015r.czwartego dnia naszego pobytu na zielonej szkole odbyły się zajęcia z papieru czerpanego. Prowadziła je pani Teresa Preis. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jak robić papier czerpany. Zajęcia te były ciekawe i nauczyły nas czegoś nowego o ekologii.           

       Oto wskazówki jak wykonać papier czerpany:

    Potrzebujemy – zużyte kartki ksero. Takie kartki bez spinaczy i innych elementów wkładamy do maszyny (niszczarki),która tnie je na małe kawałki. Następnie wkładamy do miski i wlewamy wodę ,tak aby powstała lepka masa papierowa (pulpa). Potem umieszczamy ją na specjalnym sitku z małymi otworkami, aby odsączyć pozostałości  wody. Nakładamy rysunek (jedna warstwa serwetki )a na to kładziemy kawałek szmatki, po czym wałkujemy. W ten sposób po wyschnięciu otrzymamy ozdobną kartkę.”

                                                                                                                                                Ola Sejbuk

     

    „Kartografia, czyli jak czytać mapy i nie zgubić się w lesie to warsztaty przeprowadzone przez Pana Artura Sikorskiego. Podróżnik pokazywał nam między innymi jak  korzystać z busoli, czy posługiwać się  mapą. Ponadto zorganizował pewnego rodzaju "poszukiwanie skarbów". Dwie drużyny opisywały na kartkach azymuty stopniowo kierujące przeciwników do skarbu. W czasie tej rywalizacji braliśmy udział w konkursie. Aktywne osoby otrzymywały plusy dzięki ,którym na koniec zajęć zdobywały nagrody- mapy Kaszubskiego i Wdzyckiego Parku Krajobrazowego. Według większości osób z naszej klasy były to najlepsze lekcje podczas całego naszego pobytu.”

                                                                                                                                               Jędrek Gryszko

    „Ślady i tropy zwierząt-prowadzący  Pan mgr Mateusz Drążek. Podczas pobytu w Szymbarku nauczyliśmy  się rozróżniać ślady i tropy zwierząt. Zajęcia prowadzone przeprowadzone na łonie natury były bardzo ciekawe. Pan Mateusz wytłumaczył nam między innymi różnice między śladem ,a tropem. Udało nam się także znaleźć wiele tropów , między innymi sarny i lisa. Zajęcia te bardzo nam się podobały.”

                                                                                                                                   Bartosz Zwoliński

    Co się kryje w kropli wody? . Tego dnia mieliśmy otrzymać odpowiedź na to pytanie. Pani dr Małgorzata Łukaszewicz – Gniotyńska zabrała nas  ścieżką przyrodniczą pod Wieżycą . Szliśmy ponad dwie godziny. Pani hydrobiolog  pokazała nam przedszkole dla drzew ,widzieliśmy też dom dla nietoperzy . Pani Małgosia wytłumaczyła nam, co to jest  kohezja oraz dipol .Bardzo nam się podobały zajęcia z hydrobiologii , ponieważ otrzymaliśmy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.”

                                                                                                                                                           Kamil Gmyrek

      Kliknij w zdjęcie, aby przejść do Galerii Zdjęć

     

  • Rekrutacja

    Rekrutacja

    W zakładce Dokumenty Szkoły zostały zamieszczone dokumenty rekrutacyjne do Oddziału Przedszkolnego, I Klasy Szkoły Podstawowej oraz do Gimnazjum.

  • Dzień Edukacji Narodowej w ZS nr 2 w Pruszczu Gdańskim

    Dzień Edukacji Narodowej w ZS nr 2 w Pruszczu Gdańskim

      13 października 2014r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej, w której zostały złożone najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, dyrektor szkoły, pani Urszula Niklas wraz z burmistrzem miasta, panem Januszem Wróblem, w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej, wręczyli wyróżniającym się nauczycielom nagrody dyrektora szkoły i burmistrza miasta. 

     Po części oficjalnej prowadzący galę, uczniowie klas gimnazjalnych, wprowadzili wszystkich  w krainę bajek..., w której to, co niemożliwe, stało się rzeczywistością. Nauczyciele i pracownicy szkoły odsłonili rąbek swej prywatności, ukazując zdjęcia z lat dzieciństwa. Był to jakże emocjonujący moment rozstrzygnięcia tygodniowego konkursu, w którym uczniowie starali się odgadnąć kto, kim jest...

    Oprócz tego nasza młodzież wybrała najzabawniejsze fotografie w kilku kategoriach: przytul mnie, w świecie mojej wyobraźni, mój ulubiony środek transportu, czas zabawy oraz hit zdjęciowyWielkie święto, cudowny, magiczny, bajkowy czas został wzbogacony fantastycznym scenariuszem, przygotowanym przez uczniów klas gimnazjalnych i wychowawcę klasy 2AG - panią Ewę Szewczyk, który przeplatany był ciekawymi aranżacjami muzyczno - tanecznymi. O tym, jak wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie przekonali się wszyscy nauczyciele, a cała, bajkowa gala przebiegała w bardzo radosnej, ale też refleksyjnej atmosferze.

      

  • Klasy IV w "Świecie Labiryntów", czyli jak zdobyć pięć gwiazdek i się nie zgubić?

    Klasy IV w "Świecie Labiryntów", czyli jak zdobyć pięć gwiazdek i się nie zgubić?
    30.09.2014

    30 września z okazji Dnia Chłopaka i w ramach integracji między klasami uczniowie pojechali na wycieczkę do "Świata Labiryntów" w Blizinach koło Przywidza. Tam w mniejszych grupach należało przejść trasę w polach kukurydzy i odnaleźć miejsca wskazane na mapie.

    Każda z zaznaczonych gwiazdek kryła w sobie cząstkę rozwiązania hasła. Nie wszystkim śmiałkom udało się odnaleźć wszystkie punkty zaznaczone na mapie, ale nie to było najważniejsze. Wszyscy mieli się dobrze bawić, pracować w grupie, a w nagrodę zjeść pyszną kiełbaskę przy ognisku. I TAK WŁAŚNIE BYŁO.

  • Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej

    25 listopada 2014 roku zostały rozstrzygnięte ostatnie konkursy kolejnej edycji Festiwalu Twórczości Patriotycznej, który w tym roku miał zasięg ogólnopolski. Organizatorami festiwalu było Gimnazjum nr 12 w Gdańsku, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Gdańsk oraz Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji. W tym roku impreza odbywała się pod honorowym patronatem Senatora RP prof. Edmunda Wittbrodta, Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rady Miasta Gdańska i Prezydenta Miasta Gdańska.

    Niezmiernie nam miło poinformować, że nasza uczennica z klasy III „a” Gimnazjum

     Oliwia Heyducka 

     w konkursie plastycznym zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko plastycznych.

                                                                                                             Opr. Marta Słoboda

     

     

  • Nowa witryna Zespołu Szkół nr 2!

    Nowa witryna Zespołu Szkół nr 2!

    Po dość przykrym incydencie straciliśmy dostęp do naszej poprzedniej strony internetowej. Ubolewamy nad tym, gdyż dotychczasowa domena była budowana przez wiele lat i zawierała w sobie znaczną część naszej historii. Jak się okazało pliki zawarte na serwerze zostały mocno uszkodzone i niestety, zbyt późno zorientowaliśmy się o tym, że zostaliśmy zablokowani przez naszego dostawcę serweru.

    Mądrzejsi o te doświadczenie budujemy nową witrynę. Zapraszamy do odświeżania zakładek. Zaglądania i weryfikowania czy wszystko działa tak jak należy.

    Pozdrawiam

    Administrator strony internetowej ZS nr 2 w Pruszczu Gdańskim

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim
    ul.Tysiąclecia 5
    83-000 Pruszcz Gdański

    e-mail:
    zs2@pruszcz-gda.pl

    e-mail dla rodziców
    dyrektor-zs2@pruszcz-gdanski.pl
  • (58) 682 35 14

    Numery wewnętrzne
    32 - Księgowość
    33 - Dyrektor Szkoły
    34 - Biblioteka
    35 - Pedagog SP
    36 - Pokój Nauczycielski
    37 - Wicedyrektor
    38 - Świetlica
    39 - Logopeda
    40 - Pielęgniarka
    41 - Pedagog Gimnazjum
    42 - Kierownik Administracyjny

Galeria zdjęć