LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO STOPNIA REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS IV – VII poniżej plik z laureatami
Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018!
PIERWSZE zebranie Rady Rodziców odbędzie się 20 września 2017 roku, godz. 17.30, tradycyjnie w stołówce szkolnej.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA przynajmniej jednego przedstawiciela z KAŻDEJ KLASY.
Szczegóły spotkania w zakładce rady rodziców.
Zapraszamy!
Obecna Rada Rodziców
UWAGA RODZICE PIĘCIOLATKÓW
Tytuł zestawu książek dla dzieci, które będą uczęszczały do grup "pięciolatków" to:
"TROPICIELE. PIĘCIOLATEK".
Wydawnictwo: WSIP.
W zakładce "Dokumenty szkoły" zamieszczone zostały procedury egzaminów poprawkowych
i klasyfikacyjnych wraz z wnioskiem o przeprowadzenie egzaminu.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tymi dokumentami.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KOnkurs architektoniczny.
WIZYTA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM
W PRUSZCZU GDAŃSKIM
19 czerwca 2017r.
Praca bankowca, płatności elektroniczne, czym jest kredyt, nauka wpłaty i wypłaty pieniędzy z bankomatu to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas warsztatów zorganizowanych dla klasy IVb przez przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim. Uczniowie ci mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia wszystkich zakamarków Banku dzięki uprzejmości pracowników SGB. Młodzi bankowcy wzięli również udział w zorganizowanych tam konkursach, podczas których odpowiadali na pytania z przekazanej im wcześniej wiedzy. Nikt nie został bez nagrody. Wszyscy wyszli z głowami pełnymi nowych doświadczeń, nowej wiedzy,
uśmiechnięci i zadowoleni.
Serdeczne podziękowania dla SGB w Pruszczu Gdańskim
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w banku.
Szkolne nocowanie na sportowo- klasa IId SP
Na sportowo!- pod takim hasłem spotkali się uczniowie klasy IId SP pod opieką wych. Doroty Jusiewicz-Sieczko.
W ramach wiosennej edycji „Zdrowo jem, więcej wiem” Witalisie zorganizowały nocowanie w szkole, podczas którego miały okazję poznać ludzika Ferro, mieszkańca Turkusowej Planety.
Atrakcjami wieczoru były liczne gry i zabawy sportowe, w których wsparcia dostarczały witalisiowe Mamy (m.in.: „hula hoopowa gra balonowa”, „kosmiczny wyścig”, „sprytni ogrodnicy” „znajdź swój domek”, „turkusowa drużyna”, „krokodylki”). Przed kolejnymi zadaniami uczniowie zregenerowali siły racząc się przepyszną, zdrową kolacją, która z całą pewnością pomogła w zmaganiach drużyn biorących udział w „turkusowych podchodach sportowych”. Po niezapomnianej zabawie i mile spędzonym wieczorze przyszedł czas na sen w świetlicy szkolnej.
I tak oto…pozostały przemiłe wspomnienia oraz pamiątkowe zdjęcia.
wych. klasy IId Dorota Jusiewicz-Sieczko
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nocowanie na sportowo.
W dniu 08.06.2017 odbyły się już ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia kreatywne dla najmłodszych. Tym razem dzieci zostały zaproszone na szkolne podwórko, gdzie mogły malować rękoma na rozwieszonej wkoło drzew folii. Zabawa wzbudziła mnóstwo pozytywnej energii. Dzieci miały różne ciekawe pomysły. Każdy się świetnie bawił. Jak zwykle pokazaliśmy dzieciom, że nawet jak „czarodziej zabiera zabawki, to można się bawić na całego, robiąc coś z niczego”.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia kreatywne.
Wycieczka do Torunia – kl. IId i IIIe SP
Zwiedzanie rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika uczniowie klas IId i IIIe rozpoczęli od piernikowych warsztatów. Dzieci miały okazję posłuchać historii, obejrzeć pokaz. Uczniowie własnoręczne wykonali pierniki, według tradycyjnych receptur sprzed pięciuset lat, pod okiem mistrza piernikowej sztuki kulinarnej. Niezapomnianymi atrakcjami, przybliżającymi tajemnice planet i galaktyk, okazały się: seans w Planetarium oraz zajęcia interaktywne w Orbitarium.
Wspaniałe wspomnienia z wycieczki do Torunia zostaną w naszej pamięci na długo!
wych. klasy IId Dorota Jusiewicz-Sieczko
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Torunia.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon dla klas II i III SP
40-tu uczniów naszej szkoły z klas II i III sprawdziło swoje umiejętności z matematyki i ortografii w Ogólnopolskim Konkursie „Leon”. Oto najlepsi, którzy zajęli czołowe miejsca i znaleźli się w gronie laureatów, wśród uczniów z całej Polski:
MATEMATYKA:
III MIEJSCE - Małgorzata Żabicka IId i Jacek Jędrzejewski IIf
IV MIEJSCE - Wiktoria Szudzik IId
V MIEJSCE - Marta Jackowska IIf
VII MIEJSCE – Piotr Petk IId i Kamil Trzaskoś IIf
VIII MIEJSCE - Alan Sikora IIa
VIII MIEJSCE- Michał Mionskowski IId, Zuzanna Sawko IId, Adrianna Lipińska IIf, Paweł Łada IIf
IX MIEJSCE - Mateusz Perliński IId
X MIEJSCE – Filip Dubiela IIa, Patryk Taciak IId, Karol Milewski IIf
ORTOGRAFIA:
IX MIEJSCE Szymon Jędrzejewski IIIc
Nagrody w ogólnopolskim konkursie przyznawane są na podstawie uzyskanej liczby punktów. Za zajęcie: Miejsca od I do III - dyplom laureata + nagroda książkowa (przyznawane są miejsca Ex aequo). Miejsca od IV do X - dyplom laureata. Miejsca od XI – dyplom uczestnictwa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
wych. klasy IId Dorota Jusiewicz-Sieczko
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Leon- konkurs przedmiotowy.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - „Baśnie Cygańskie”
19 czerwca 2017r - odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Baśnie Cygańskie”, organizowany przez Zespół Szkół Katolickich w Pruszczu Gdańskim . Uczniowie z naszej szkoły zajęli I, II i III miejsce na poziomie klas 1-3 - Szkoły Podstawowej.
Zwycięscy:
Oliwie Gawrzyjał - I miejsce kl. II f
Natalia Mazur - II miejsce kl. III e
Laura Kitkowska - III miejsce kl. I a
Gratulacje!!!
Ewa Siarczyńska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień języków obcych klas 1-3.
Z okazji Dnia Dziecka w dniu 01 czerwca 2017 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się kulinarny konkurs MasterCheff Junior. Dziesiątka uczestników przygotowywała swoje dania, które zostały poddane ocenie jury. W skład, którego wchodziła Magda Gessler, Anna Starmach, Michel Moran oraz zwyciężczyni zeszłorocznej edycji szkolnego konkursu MasterCheff Junior Wiktoria Plichta.
Uczestnicy oprócz przygotowywania potraw, wzięli udział w konkursie „bicia piany na czas”. Wszyscy poradzili sobie rewelacyjnie, dwóm osobom udało się nawet ubić pianę „na sztywno”. Jury po obradach i podsumowaniu wyników, ogłosiło zwycięzców. Mistrzem kucharzy II edycji MasterCheff Junior została Natalia Czech,
I Vicemistrzem Victoria Krysiak a II Vicemistrzem Maja Schabowska.
Wszystkim uczestnikom i członkom Jury serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę. Zapraszamy na kolejną edycje konkursu już za rok!
Po konkursie kulinarnym nadszedł czas na kolejne wspaniałe zabawy dla dzieci. Uczniowie klas I-III SP, brali udział w biciu ogólnopolskiego rekordu w czytaniu książek. Projektowali na asfalcie bajkową babeczkę oraz robili najdłuższe korale z makaronu.
Organizatorzy:
MasterCheff Junior, Katarzyna Kolos i Agnieszka Owczarzak Konkursy i zabawy, Alicja Nowak i Dorota Jusiewicz- Sieczko
Nagrodzeni za Pilotaż zajęć Programu GLOBE
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką geografii panią Magdaleną od wielu lat czynnie realizują projekty Programu GLOBE. W zeszłym roku zostali poproszeni o zrealizowanie pilotażu zajęć pt. „ Jak oni żyją?” Klasa III a gimnazjum bardzo chętnie zaangażowała się w realizację projektu. Podczas konferencji nauczycieli i koordynatorów GLOBE uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni za zaangażowanie włożone w realizację pilotażu. Nagrodą było zaproszenie uczniów naszej szkoły na warsztaty do Warszawy do Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Markowicz, czynny naukowiec współpracujący z NASA, Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie, posiadający własną stację meteorologiczną w okolicach Iwonicza. Tematem zajęć był „ Zanieczyszczenia atmosfery „ .
Uczniowie dodatkowo mięli możliwość zwiedzenia stacji metrologicznej mieszczącej się na dachu Instytutu, a także zapoznanie się z najnowszą aparaturą meteorologiczną.
Dodatkowo wyjazd do Warszawy został wzbogacony o wizytę w studiu Panoramy TVP SA, gdzie oprowadzał nas pan Dariusz Bohatkiewicz. Uczniowie mogli poznać pracę dziennikarzy od środka, a także zobaczyć studia, w których nagrywane są programy informacyjne.
Wyjazd nie był ubogi w watki kulturowe. Podczas dwudniowego pobytu w Warszawie zwiedziliśmy również Muzeum Historii Żydów, a także Centrum Pieniądza NBP.
Z wyjazdu uczniowie wrócili wzbogaceni o wiedzę jak i z pełną głową wrażeń.
Serdecznie gratulujemy uczniom.
Szkolny koordynator Programu GLOBE
mgr Magdalena Krefta
Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole powstał Teatr Jednego Dnia i... jednego przedstawienia. Skłądał się z nauczycieli przedstawiających swoją wizję znanych skeczy i bajek. Nie nam oceniać samych siebie, ale kto nie był niech żałuje.
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim w kwietniu 2017 roku ogłosiła konkurs plastyczny na ilustrację do wierszy Agnieszki Frączek.
I miejsce zajęła Mia Klesza, nasza uczennica, kl. 0c.
Serdecznie gratuluję
i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.
Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, wyobraźni oraz zachęcanie do czytania i poznawania utworów poetki. Uczniowie klasy 0c, szkolnych oddziałów przedszkolnych wykazali się dużą aktywnością i chętnie tworzyli prace.
Wykonane ilustracje były piękne i trudno było wybrać te najciekawsze. Szkołę reprezentowało 6 prac – Nadii Zimnicy, Julii Stypy, Elżbiety Wilmy, MII Kleszy, Tymona Rożnowskiego oraz Mateusza Góreckiego.
Prace były oceniane w dwóch kategoriach
1. kategoria wiekowa 3-4 latki
2. kategoria wiekowa 5-6 latki.
W dniu 11 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Niezmiernie miło mi poinformować, że
Wychowawca Marta Wołowczyk
1 czerwca uczniowie klasy 3d z wych. Iwoną Birunt oraz opiekunem p. Anią Kotecką wybrali się na całodzienną wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku koło Łeby. Jest to największy w Polsce park rekreacyjno-edukacyjny, związany z tematyką morską - o czym przekonaliśmy się na miejscu, bowiem czekało na nas mnóstwo atrakcji!!!
Największą z nich jest z pewnością FOKARIUM z basenami, w których zamieszkują różne gatunki fok, m.in. foka szara czy foki z rodziny uchatkowatych. Mieliśmy okazję uczestniczyć w karmieniu i treningu tych sympatycznych zwierząt, które popisywały się spektakularnymi akrobacjami: granie w piłkę, łapanie ringo, przeskakiwanie przez obręcz, czy wreszcie - taniec i śpiew. Okazało się, że foki podczas tresury, która w dużej mierze oparta jest na przyjaźni i zaufaniu do trenera, są bardziej pojętne niż psy!
Kolejną atrakcją jest PREHISTORYCZNE OCEANARIUM 3D z KINEM 5D, w którym stanęliśmy "oko w oko" z rekinem, usiłującym przebić szklany ekran po to, by nas zaatakować. Towarzyszyły temu silne wstrząsy, które odczuliśmy na własnej skórze...emocji było co niemiara! - na szczęście wszystko skończyło się dobrze!
Odwiedziliśmy także MUZEUM MARYNISTYCZNE z ciekawymi ekspozycjami rzeźb, modeli statków i dyplomów.
Zwiedziliśmy też PARK MINIATUR LATARNI MORSKICH polskiego wybrzeża od Krynicy Morskiej po Świnoujście - jest ich aż 17 i do złudzenia przypominają oryginały.
Obejrzeliśmy od wewnątrz "WRAK-WSPAK" czyli drewniany okręt stojący "do góry dnem".
Ogromne wrażenie robią MAKIETY ZWIERZĄT MORSKICH naturalnych wymiarów, rozmieszczone na całym obszarze Sea Parku.
Po skorzystaniu z oferty jednego z wielu punktów gastronomicznych, udaliśmy się do PARKU ZRĘCZNOŚCIOWO-LINOWEGO, gdzie czekała na nas cudowna zabawa!
Na koniec udaliśmy się obowiązkowo do punktu z pamiątkami - największym powodzeniem cieszyły się milusie maskotki-foczki oraz magnesy na lodówkę z akcentem marynistycznym.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły! - to z pewnościa był trafiony prezent na "Dzień Dziecka" i -niestety- nasz ostatni wspólny klasowy wyjazd...
Uczniowie klasy 3d z wych. Iwoną Birunt
Rodzice Dzieciom w przedstawieniu ,,Śpiaca Krolewna”
26 maja 2017 roku z okazji Dnia Rodziny w klasie IIe miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie teatralne pt. „Śpiąca królewna”. Całe przedstawienie było przygotowane bardzo profesjonalnie i wielkiej tajemnicy przed uczniami. Kostiumy, scenografia, a zwłaszcza gra aktorska wzbudziły wśród dzieci duży podziw. Uczniowie byli bardzo dumni ze swoich rodziców-aktorów, którzy bardzo dobrze odgrywali swoje role. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem: owacjom i oklaskom nie było końca.
Po przedstawieniu uczniowie zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym oraz wręczyli swoim mamom samodzielnie wykonane serca z kwiatami.
Na zakończenie miło spędzonego popołudnia czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W przedstawieniu udział wzięli: Katarzyna Kotarska, Anna Eggert, Katarzyna i Tomasz Chwiołka, Dagmara Samuś, Katarzyna Osińska, Magdalena Małczak, Karolina i Krzysztof Krajewscy, Beata Szajerska, Sylwia Ścibek oraz Krzysztof Pastryk.
Dziękuję serdecznie rodzicom za tak wielkie zaangażowanie i wspaniałą zabawę.
Marzena Piaścik
Program GLOBE obchodzi w 2017 roku dwudziestolecie funkcjonowania. W Zespole Szkół nr 2 działamy na jego rzecz już od dziesięciu lat. Z tej okazji gimnazjalne kółko meteorologiczne wraz z panią Magdaleną Kreftą zorganizowało „Tydzień Globowy”. Trwał on od 24 do 28 kwietnia. Jego celem było zapoznanie klas 4-6 z programem GLOBE, pokazanie czym jest pogoda i jak poprawnie prowadzić pomiary.
Świętowanie rozpoczęliśmy „Błękitnym Dniem”, czyli konkursem międzyklasowym.
O zwycięstwie decydowała ilość przebranych uczniów na niebiesko. Dzieci bardzo aktywnie się zaangażowały i w każdej klasie ponad połowa nosiła błękitne ubrania.
Na korytarzu zawisło również kalendarium przedstawiające nasze działania w przeciągu dziesięciu lat. Znalazło się w nim otwarcie ogródka meteorologicznego i rozpoczęcie współpracy z ZSIŚ w Gdańsku.
Przez następne dni członkinie kółka zabierały klasy do przyszkolnego ogródka. Objaśniały w jaki sposób prowadzić pomiary i czym się posługiwać. Uczennice odpowiadały na każde pytanie zadane przez dzieci. Następnie przeprowadziły prezentację o projekcie, a także o pogodzie.
Podsumowanie konkursu i całego „Tygodnia Globowego” odbyło się na uroczystym apelu, a zwycięskie klasy otrzymały nagrody.